YTB YURTDIŞI HUKUKÇULAR BULUŞMASI STRAZBURG’DA BAŞLADI

Türkiye 20 Kasım 2021 22:02
Videoyu Aç YTB YURTDIŞI HUKUKÇULAR BULUŞMASI STRAZBURG’DA BAŞLADI
A
a

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), 19-21 Kasım 2021 tarihleri arasında Fransa’nın Strazburg şehrinde yurt dışındaki avukat ve hukukçuları buluşturuyor.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için çeşitli alanlarda birçok çalışmalara imza atan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), 19-21 Kasım tarihleri arasında yurt dışındaki Türk hukukçuları bir araya getiriyor. Strazburg’ta düzenlenen programa 13 Avrupa ülkesinden 65 avukat ve profesyonel hukukçu katılıyor. Buluşma kapsamında; nüfus ve vatandaşlık işlemleri, uluslararası tebligat, emeklilik ve çifte vergilendirme konuları başta olmak üzere yurt dışındaki vatandaşlar için önem arz eden Türk kamu hizmetlerine dair seminerler yapılacak. Seminerler, ulusal ve uluslararası alanda deneyimli uzmanlar, akademisyenler ve kamu kurum temsilcileri tarafından verilecek.
YTB’nin 2012 yılından beri düzenlediği ve gelenekselleşen “Yurtdışı Hukukçular Buluşması” Avrupa'nın farklı bölge ve alanlarda görev yapan Türk kökenli hukukçuların kendi aralarında iletişim ağı kurmalarına da imkân sağlanıyor.
YTB ayrıca "Yurtdışındaki Vatandaşları Hukuki Sorun ve Taleplerinin Tespit Edilmesi Projesi" kapsamında bir toplantı da gerçekleştirecek. Strazburg’taki STK temsilcileri ile yapılacak görüşmede, Türk kamu hizmetlerinin geliştirilmesine dair talepler tespit edilerek çözüme kavuşturulacak. 2019 yılından itibaren YTB koordinasyonunda kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde gerçekleştirilen proje çerçevesinde şimdiye kadar farklı alanlarda 20’nin üzerinde yasal ve idari düzenleme yapıldı. 

 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat