YTB’nin Hamburg’da yapılacak basına kapalı toplantısına büyük tepki

Hamburg 7 Ağustos 2021 21:46
Videoyu Aç YTB’nin Hamburg’da yapılacak basına kapalı toplantısına büyük tepki
A
a

Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin buluşacağı toplantının basına kapalı olması tepki çekti.

Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin bir araya geleceği 11 Ağustos Çarşamba günü Hamburg’da düzenlenecek toplantının basına kapalı olması yoğun tepkiyle karşılandı.
Hamburg Trabzonlular Derneği Lokali’nde düzenlenecek toplantıyla ilgili görüş bildiren STK temsilcileri “Basına kapalı bu tür toplantılar kuruma zarar verir.” görüşünü savundu.
“Kurumlar şeffaf olmalıdır”
Temsilciler “Kurumlar şeffaf olmalıdır. Şeffaf olan kurumlardan birinin kapalı kapılar altında toplantılar düzenlemesi kabul edilemez. Neyi basından saklıyorlar? Basına kapalı düzenlenen toplantılar dedikoduları ayyuka çıkardığı gibi toplantıya katılan STK temsilcilerini zan altında bırakır.’ şeklinde tepkisini dile getirdi.
Konuşmacılar
Toplantıda Yurt Dışı Vatandaşlar Daire Başkanı Adem Günaydın, Uzman Ayşe Genez ve Uzman Yardımcısı  Hazal Selin Atik konuşma yapacak.     


 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat