YTB 5 Ocak’a Kadar 20. Astec Türkçe Kitap ve Kültür Fuarı’nda

Türkiye 1 Ocak 2020 17:10
Videoyu Aç YTB 5 Ocak’a Kadar 20. Astec Türkçe Kitap ve Kültür Fuarı’nda
A
a

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), bu yıl 20’ncisi düzenlenen “Astec Türkçe Kitap ve Kültür Fuarı”nda yurt dışındaki vatandaşlarla buluşarak çeşitli etkinliklere imza atıyor.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), bu yıl 20’ncisi düzenlenen ve Almanya’nın en büyük Türkçe kitap fuarı olan “Astec Türkçe Kitap ve Kültür Fuarı”nda stant açarak yerini aldı. YTB, Almanya’nın Duisburg kenti yakınlarındaki Rheinberg kasabasında 10 gün sürecek fuar boyunca yurt dışındaki vatandaşlarla buluşarak çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Fuar alanında kurulan YTB standında yurt dışındaki vatandaşlara yönelik hizmetleri kapsayan bilgilendirici broşürler de dağıtılıyor. Fuarı ziyaret eden vatandaşlar merak ettikleri hususları ve YTB’nin çalışmalarına ilişkin konuları YTB uzmanlarına danışabiliyor.
 
Yurt dışında yaşayan vatandaşların hem yaşadıkları ülkelerde hem de Türkiye’deki birtakım işlemlerini daha rahat yapabilmesi için YTB tarafından hazırlanan “YTB Cep Rehberi”ne de YTB stantlarından ulaşılabiliyor. Özellikle geç kuşağın ve minik vatandaşların Türkiye ve Türkçe ile olan bağlarını daha da kuvvetlendirmesi için YTB tarafından hazırlanan çeşitli yayınlar da fuar boyunca ziyaretçilerin hizmetine sunuluyor.
 
KİTAP SÜRPRİZLERİ
 
5 Ocak tarihine kadar açık kalacak  20. Astec Türkçe Kitap ve Kültür Fuarı'nda YTB standını ziyaret eden vatandaşları çeşitli sürprizler de bekliyor. Minik ziyaretçilere çocuk yayınlarının yanısıra, YTB standına uğrayan ve sosyal medya etiketlerini takip eden vatandaşlara kitap hediyeleri de bulunuyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat