Yeşilkaya ve Sofuoğlu, TGD’nin eş genel başkanları oldu

Almanya 21 Haziran 2022 00:39
Videoyu Aç Yeşilkaya ve Sofuoğlu, TGD’nin eş genel başkanları oldu
A
a

TGD 13. Genel Kurul’da yapılan seçimlerde, Aslıhan Yerlikaya ve Gökay Sofuoğlu eş başkan seçildi.


Almanya Türk Toplumu’nun (TGD) 13. Genel Kurul’da eş başkanlığına Aslıhan Yerlikaya seçildi.
Almanya Türk Toplumu 13. Genel Kurulu, 18 Haziran 2022 tarihinde Berlin’de gerçekleştirildi. Yönetim kurulu seçimlerinin yapıldığı genel kurulda, Atila Karabörklü yeniden aday olmazken Aslıhan Yeşilkaya ve Gökay Sofuoğlu eş başkan olarak görevlendirildi. Genel kurul toplantısına Göç, Sığınmacılar ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Reem Alabali-Radovan ve Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen de katıldı.

“Göçmen kökenli kadınlar iş dünyasında yönetici olmalı”

Toplantıda konuşan Almanya Türk Toplumu Eş Genel Başkanı Aslıhan Yeşilkaya TGD tarihinin en genç genel başkanı olarak derneği daha ileriye taşımayı, kadınlar, gençler ve dijitalleşme alanlarına ağırlık vermek istediğini belirterek “Özellikle göçmen kökenli insanların, iş dünyasında yönetici pozisyonlarında yer almalarını sağlamak en temel amaçlarımdan biri olacak. Önümüzde üç yıllık yoğun bir çalışma süreci var ve bu çalışmaları yürütecek olmaktan çok mutluyum." vurgusu yaptı. 

“Önümüzdeki zorlu dönemi aşmak için hazırlıklı olmalıyız”

Hamburg Türk Toplumu Başkanı Murat Kaplan yaptığı basın açıklamasında  eş genel başkanlık pozisyonlarının cinsiyete göre oluşturulmuş olmasından memnuniyet duyduğunu kaydederek şunları söyledi: “Aslıhan Yeşilkaya ile önümüzdeki zorlu dönemi aşmak için hazırlıklı olmalıyız. Farklı nesillerin ve cinsiyetlerin perspektiflerini bir araya getirmek bir zorunluluk hâline gelmiştir. Eş genel başkanlık görevine, burada doğmuş büyümüş, genç yaşlarından itibaren sivil toplum çalışmalarında görev almış, tabandan yetişen bir genç kadın başkanı yetiştirebildiğimiz için Hamburg Türk Toplumu olarak ayrıca gururluyuz. Bununla birlikte Derya Tüncel, Şenay Gemici ve Ufuk Güngör arkadaşlarımızın da Almanya Türk Toplumu Yönetim Kuruluna seçilmesiyle Hamburg olarak temsil gücümüzü daha da arttırdık. Denetleme kuruluna da Önder Zeybek’in seçilmesiyle tüm mercilerde görev alarak, daha güçlü bir Türk Toplumu olacağımızın temellerini attık.

 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat