Yazar Nilgün Batıyeli’nden örnek proje

Türkiye 14 Ağustos 2021 23:32
Videoyu Aç Yazar Nilgün Batıyeli’nden örnek proje
A
a

Gazetehamburg yazarlarından Nilgün Batıyeli, gerçekleştireceği projeyle son romanı Ruhların Tohumu’nun satış gelirini, Türkiye’de meydana gelen yangınlarda zarar gören çiftçilere sunacak.

Gazetehamburg Yazarı Nilgün Batıyeli, ses getirecek bir projeye imza atıyor. Yazar proje kapsamında, son romanı Ruhların Tohumu’nun satış gelirini, öncelikle Türkiye’de meydana gelen yangınlarda zarar gören çiftçilere aktarmayı amaçlıyor. 
 
Gazetehamburg’a proje hakkında bilgi veren Batıyeli projesini, “Bu projeyle çiftçilere yardım etmeyi, yaralarına en azından merhem olabilmeyi hedefliyorum. Projem son derece basit; Romanımı bir derneğe bağışlayacağım ve bu dernek kitabın satış fiyatından 20 lirasını çiftçilere gönderecek. İlgili Ziraat Odaları veya tarım emekçisine sağlıklı yoldan ulaşabileceğim yerel yönetimlerdeki ilgili birimler kanalıyla da toplanan para, üç aylık periyodlarda çiftçilere yansıtılacak. Yaşadığımız büyük yangın faciası nedeniyle de kayıtsız şartsız öncelik o bölgedeki çiftçiler olacak. Burada önemli olan, projemize destek olacak kişi, kuruluş ve vakıflara ulaşabilmemiz.” şeklinde özetliyor.
 
Kurumlardan destek beklentisi 
Projeden beklentilerini aktaran Batıyeli, “Projeyle ilgili beklediğim satış miktarının,  amacımıza ulaşmamız açısından  en az iki milyon olması gerektiği inancındayım. Bu bağlamda yapılacak her bireysel katkı tabiki çok kıymetlidir, ancak bu rakamlara ulaşabilmek, değerli kurumlarımızın, iş çevrelerinin destekleriyle olabilecektir.
Proje kapsamında, kamuoyundan, tüm iş sahiplerinden, vakıf, kuruluş, belediye gibi her kesimden destek beklediğini dile getiren Batıyeli, projenin mümkün olduğunca insana duyurulmasının da önemine işaret ediyor. Batıyeli “Satışın bu rakamlar seviyesinde olduğu takdirde çiftçilerimize hiç olmazsa yeni tohum, gübre, ilaç almalarında, mazot paralarına destek olup, toplayıcılara verilecek paraları karşılamalarında ve borçlarını ödemelerinde büyük destek olacaktır.
Kısacası amacım hem insanlara güzel vakit geçirecekleri bir kurgu dünyasında yolculuk yaptırmak hem de birlikte yaşama bilincinde var olan yardımlaşmayı duygu sömürüsüne yer vermeden, takip edilebilir ve şeffaf bir biçimde ihtiyaç sahibine ulaştırabilmek. “ ifadelerini kullanıyor.
 
Almanya’da başlayan yolculuk
 İki çocuğu ve bir torunu olan Batıyeli, küçük yaşta Almanya'ya gitmiş bir ailenin iki çocuğundan biri. Yazar eğitimini sonlandırdıktan sonra Türkiye’ye dönmekten mutluluk duyduğunu belirtiyor. Yazar gerek çalıştığı uluslararası şirketlerin, gerekse DNA’larından gelen göçebe ruhunun Avrupa dışında, Rusya, Amerika, Özbekistan gibi birçok ülkede, sürdürdüğü bir iki yıllık projeler süresince yaşamaya ittiğini söylüyor. Emeklilik sürecinden sonra da gönlünde olan roman yazma girişimine başlıyor.”  

Çok katmanlı bir roman
Yazarın son romanı Ruhların Tohumu’nun birinci cildi fantastik ve bilim kurgu tarzına sahip bulunuyor. Roman üç dünya gezegeninden bahsediyor. Hepsinin göbeğinde, her şeyin olup bittiği yer olarak Göbeklitepe yer alıyor. Ruhlar, gezegenler, reenkarnasyon, batmış ve bugün yaşadığımız ikinci dünya haricinde olan bir üçüncü dünyanın iyi ile kötü arasında süren savaş anlatılıyor.
 
İşleyiş
Bu projeyi birlikte yürüttüğümüz ‘’Düzce Kırsal Yaşamı Destekleme Derneği’’
Hesap ve iletişim bilgileri ve romanımı alarak destek olmak isteyen okuyucularımızın ve kurumların izleyeceği yol aşağıdadır;
Not : Sponsorlar kabul edilecektir.

Kitap fiyatı: 50 TL
Yapılan ödemeye ait banka dekont kopyası ve kitabın gönderilmesini istediğiniz adres bilgisi aşağıdaki e-mail adresine gönderilecektir. Bunu takiben de kitap tarafınıza ulaştırılacaktır.
İletişim : Dernek Başkanı, İlhan Sarıbaş
Telefon No: 0532 557 14 55
Fax No:0380 524 19 44
E-mail: dkydder@gmail.comilhansaribas@hotmail.com
İban No: TR26 0001 0000 5497 3496 5950 01
Hesap No: Ziraat Bankası 97349659-5001 /Türk Lirası hesabıdır.

 
1000
icon
Hayal Denizi 15 Ağustos 2021 21:50

Nilgün Hocam! Bu rüzgâr Batyaline yakışan bir rüzgar. Projeyi ayakta alkışlıyorum.

0 1 Cevap Yaz
Meral Kotil Aydınoğlu 15 Ağustos 2021 16:15

Evet Tema da doğru adres olabilir. Ülkemizin şu günlerde yardıma çok ihtiyacı var.

0 1 Cevap Yaz
Zeyno kurbaş 15 Ağustos 2021 16:10

Takdir edilecek bir proje olmuş. Yolunuz açık olsun

0 1 Cevap Yaz
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat