Veysel Filiz'in kurduğu federasyonun resmi kaydı ortada yok

Türkiye 26 Aralık 2020 15:18
Videoyu Aç Veysel Filiz'in kurduğu federasyonun resmi kaydı ortada yok
A
a

Yurt dışına çıkarken otomobilinde 50 milyon lira değerinde 100 kilo eroin bulunan eski diplomat Veysel Filiz’in, başkanı olduğu belirtilen Avrupa Yozgatlılar Federasyonu da naylon olduğu ortaya çıktı.

Edirne'den Bulgaristan'a çıkarken aracında uyuşturucu madde ile yakalanan eski Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşaviri Veysel Filiz'in geçmişine yönelik kendi arşivinden ilginç detaylar çıkmaya başladığı öğrenildi.

Siyasette ve bürokraside yer alan Yozgatlılarla her fırsatta fotoğraflar çektiren, bir bölümünün masraflarını karşılayıp yurtdışı gezilerine götüren Filiz'in başkanlığını yaptığı belirtilen Avrupa Yozgatlılar Federasyonu'nunda sahte olduğu iddia edildi.

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Yılmaz, konfederasyon üyesi başkanlarla birlikte ortak açıklama yaptı. Yılmaz, “Veysel Filiz kişisel ve örgütsel faaliyetlerinde şüphe edilen olumsuzluklar nedeniyle 25 Şubat 2020 tarihinde konfederasyonumuzdan ihraç edilmiş olup, yurt içi ve yurt dışı federasyonlarımızda kendisinin her hangi bir görevi, yetkisi ve temsili bulunmamaktadır” dedi.

Konfederasyon Başkanı Ahmet Yılmaz, Sözcü Gazetesi'nden Saygı Öztürk'e yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:
 
Veysel Filiz’in ve sözde kurumunun Konfederasyon, Vakıf, Federasyon, Dernek ve Temsilciliklerimiz ile hiçbir bağı ya da ilişkisi bulunmadığı gibi ‘Avrupa Yozgatlılar Federasyonu’ adında ne Avrupa’da ne de Türkiye’ de herhangi resmi bir kuruluş bulunmamaktadır. Sosyal medya hesapları dışında bir yeri ve adresi bulunmamaktadır. Sözde toplulukların kişisel çıkar ve menfaatler adına var olmaya çalıştıklarını bundan duyduğumuz kuşku ve rahatsızlığı daha önce de Şubat 2020 tarihinde de kamuoyu bildirisi ile duyurmuştuk."
 
Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz, tepkisini ayrıca yerel basına “Yozgat isminin, kişilerin şahsi olumsuzlukları ile ilişkilendirilmesi hem Yozgat şehrinin marka değerine, hem de Yozgatlı olmaktan her şartta gurur duyan Dünya genelinde yaşayan kıymetli hemşerilerimize derinden zarar verdi” ifadeleriyle açıkladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat