Ülke yasta, Merkel'in veliahtı keyifte! 141 kişinin can verdiği sel bölgesinde kahkaha attı

Almanya 18 Temmuz 2021 15:57
Videoyu Aç Ülke yasta, Merkel'in veliahtı keyifte! 141 kişinin can verdiği sel bölgesinde kahkaha attı
A
a

Cumhurbaşkanı'nın konuşma yaptığı sırada Armin'in arkada bir heyetle birlikte gülüşmesi tepkilere yol açınca, Merkel'in veliahtı özür diledi.

Cumhurbaşkanı Steinmeier, sel felaketinin etkili olduğu Kuzey-Ren Vestfalya eyaletindeki Erftstadt'ı ziyaret etti. Steinmeier, kendisine eşlik edenKuzey-Ren Vestfalya eyaleti Başbakanı ve Merkel'in veliahtı olarak tanınan Armin Laschet ile selden etkilenenlerle, arama ve kurtarma ekipleriyle konuştu, kriz masasından bilgi aldı. Daha sonra Steinmeier ziyarete ilişkin medyaya bilgi verdi.

GÜLMESİ TEPKİ TOPLADI

Bu sırada Laschet'in arka tarafta beraberindeki heyet ile gülmesi sosyal medyada eleştirilere yol açtı. Bazı sosyal medya hesaplarından ise bu eleştirilere, Laschet'in basına mülakat verdiği sırada Cumhurbaşkanı olmadan önce Sosyal Demokrat Parti'den (SPD) Dış işleri Bakanlığı'n da  görevinde bulunan Steinmeier'in de arka tarafta bir heyet üyesi ile gülmesine dikkati çekilerek karşılık verildi

ÖZÜR DİLEDİ

Hristiyan Demokrat Birlik Parti (CDU) Genel Başkanı da olan Laschet eleştiriler üzerine Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Steinmeier'e ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Laschet ayrıca, bir sohbet durumu sırasında ortaya çıkan izlenimden pişman olduğunu belirterek, "Uygunsuzdu ve üzgünüm." ifadelerini kullandı.

MERKEL'İN KOLTUĞUNA OTURMASI BEKLENİYOR

Başbakan adayı Laschet genel seçimlere 10 hafta kala anketlerde rakiplerinin önünde yer alıyor ve Başbakan Angela Merkel 'in koltuğu için en şanslı aday olarak gösteriliyor. Almanya 'nın batısındaki Rheinland-Pfalz ve Kuzey-Ren Vestfalya eyaletlerinde, aşırı yağışların neden olduğu sel ve su baskınlarında en az 141 kişinin öldüğü açıklanmıştı.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat