Türkiye hayranı Alman şarkıcı: Yasmin Schmidt

Almanya 9 Temmuz 2022 10:30
Videoyu Aç Türkiye hayranı Alman şarkıcı: Yasmin Schmidt
A
a

Alman şarkıcı Yasmin Schmidt, Türkiye hayranlığını Alman radyo ve televizyonlarında Türkçe okuduğu şarkılarıyla gösteriyor.

Haber: İlhan Baba
 
Alman şarkıcı Yasmin Schmidt, İnsanım adlı albümünden sonra Kelebek isimli şarkısı ile müzik çalışmalarını sürdürüyor. Alman radyo ve televizyonlarında Türkçe okuduğu şarkılarıyla tanınan Schmidt, Türkçe, Almanca ve İngilizce dilinde yaptığı besteleriyle söz ve müziği kendisine ait olan şarkılarını dört farklı müzik enstrümanıyla çalıp okuyor. Güzellik yarışmalarında derece alan Schmidt’in babası bir Alman müzik grubunda baterist, annesi ise ev hanımı. Schmidt, müzikle ilgilenmesinde babasının, resimle ilgilenmemde annesinin etkisi olduğunu belirtiyor. Türkiye hayranı olan Schmidt, evleneceği kişinin de Türk olmasını tercih ettiğini ifade etti.


Daha önce çıkardığı İnsanım albümünün Almanya ve Türkiye de büyük beğeni topladığını belirten Schmidt, “Alman radyo ve televizyonların Türkçe şarkılara daha fazla yer vermesine yönelik çalışma yapıyorum. Türkçe okuduğum şarkılar, Almanya’nın radyolarında ve televizyonlarında daha çok yerini alırsa Türkiye’nin biraz daha fazla tanınmasına katkı sunacağım. Türkiye’nin güzelliklerini daha fazla kişi tarafından bilinmesini sağlayacağım.” diye konuştu.

 

Çok yönlü eğitim


Nürnberg doğumlu Schmidt, 2,5 -3 yaşlarında piyano dersleri almaya başladığını ve hiç ara vermeden müzik yolculuğuna devam ettiğini kaydetti. Türkçeyi iyi öğrenerek İzmir 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda klasik müzik eğitimi aldığını vurgulayan Schmidt şunları söyledi: “Almanya’ya döndüm. Nürnberg Teknik Yüksek Okulunda öğretmenlik yapıyorum. Alman yüksek okulunda şan, piyano, yan flüt ve kulak geliştirme dersleriyle belli aralıklarla workshoplar veriyorum. Mesleğimi çok seviyorum, söz ve bestesi kendime ait müzik parçalarımı, şarkılarımı piyasaya sürmeye devam ediyorum. Bugüne kadar 60’ın üzerinde beste yaptım. Alman piyasasına ‘’Don’t Remember’’ isimli şarkımla girdim. Çok dinlenen İngilizce şarkılarım arasında yer alan Karma, You Suck,Your Hero  ile Vibey isimli parçalarımı söyledim. Almanca şarkım ve sevimli siyah kedim için yazdığım Bitter, 6 ve Kelebek isimli şarkılarım dinleyicilerim ile takipçilerim tarafından severek dinleniyor.”


 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat