Türkiye Bursları’na başvurular başladı

Türkiye 11 Ocak 2023 14:56
Videoyu Aç Türkiye Bursları’na başvurular başladı
A
a

Dünyanın en kapsamlı burs programı içeriğine sahip Türkiye Bursları’na uluslararası öğrenciler başvuru yapabilecek.

Büyük Öğrenci Projesi olarak 1992’de başlatılan ve 2012’de Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) koordinasyonuyla Türkiye Bursları markasıyla dünyaya açılan Türkiye Bursları’nın 2023 yılı başvuruları başladı.
 
Dünyanın en kapsamlı burs programı olan Türkiye Bursları; lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilere açık olacak.
 
Dünyanın dört bir yanından öğrencilere diğer burs programlarına göre geniş imkânlar sunması ile öne çıkan Türkiye Bursları, her yıl rekor sayıda başvuru alıyor. Türkiye Bursları programı; üniversite bölüm yerleştirmesi, aylık burs, üniversite harcı, sağlık sigortası, yurt, barınma, ücretsiz mesleki ve akademi programlar ile gidiş-dönüş uçak bileti olanaklarıyla dünyanın en kapsamlı burs programı niteliğini taşıyor.  
 
Gönüllü elçiler
 
Türkiye Bursları’nın kapsamı içinde yer alan Araştırma Bursları, Başarı Bursları ve KÂTİP gibi diğer programlar ise farklı başvuru dönemlerinde YTB'nin internet sitesi ve sosyal medya kanallarından duyuruluyor.
 
Türkiye Bursları ile öğrenim gören adaylar mezuniyetten sonra ülkelerinde önemli görevler üstleniyor. Gönüllü birer Türkiye elçisi olarak ülkeler arasındaki ilişkilere katkı sunan mezunlar, küresel çaptaki sorunların çözümüne ilişkin de çaba gösteriyor.
 
2023 yılı Türkiye Bursları’na başvurular https://tbbs.turkiyeburslari.gov.tr/ adresi üzerinden alınıyor.
 
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yürütülen programa başvurular, 20 Şubat 2023 tarihine kadar devam edecek.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat