Türkçe ve Eğitim Çalışma Kurulu olağan toplantısı yapıldı

Almanya 3 Aralık 2022 18:03
Videoyu Aç Türkçe ve Eğitim Çalışma Kurulu olağan toplantısı yapıldı
A
a

Türkçe ve Eğitim Çalışma Kurulu olağan toplantısında, sivil toplum kuruluşlarının çatı kuruluşlarıyla ve toplumun bütün kesimleriyle Türkçe gündemiyle görüşme iradesi oluştu.

Duisburg ve Dortmund kentlerinde yüksek düzeyli katılımla yapılan çalıştaylar sonrası bu yıl mart ayında kurulan Türkçe ve Eğitim Çalışma Kurulu, olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Kadir Dağlar başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Türkçe derslerine ve eğitim gündemine dair sivil tolum kuruluşlarının çalışmaları değerlendirildi ve önemli kararlar alındı.

Toplantıda, önümüzdeki süreç içinde sivil toplum kuruluşlarının çatı kuruluşlarıyla ve toplumun bütün kesimleriyle Türkçe gündemiyle görüşme iradesi belirdi. Ayrıca 2023’de geniş katılımlı Üçüncü Türkçe Çalıştayı‘nın düzenlenmesi hususunda değerlendirmeler yapıldı. Bu bağlamda bir üst kurulun oluşmasının amaçlandığı ifade edildi.

Türkçe ve Eğitim Çalışma Kurulu

Türkçe ve Eğitim Çalışma Kurulu, veli dernekleri ve öğretmen derneklerinin koordinasyonunu sağlayan bir yapılanma olarak Mart 2022’de kuruldu. Almanya’da Türkçe ve eğitim alanında en deneyimli isimlerle genç öğretmenler tarafından oluşan kurul, eğitim alanında faaliyet sağlayan başta veli derneklerine, öğretmen derneklerine ve diğer sivil toplum kuruluşlarına tavsiye niteliğinde durum raporları hazırlayacak. Türkçe ve Eğitim Çalışma Kurulu, yüksek siyaset ve bürokrasiyle iletişimi sağlayıp bilimsel verilerle dayalı ve uzmanlar tarafından hazırlanmış raporların eğitim politikalarında değerlendirilmesini sağlayacak.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat