TÜRGEM Başkanı Remzi Uysal’a çirkin eylem

Almanya 16 Aralık 2021 21:44
Videoyu Aç TÜRGEM Başkanı Remzi Uysal’a çirkin eylem
A
a

TÜRGEM Başkanı Remzi Uysal’ın arabasına kimliği henüz tespit edilemeyen kimseler hayvan kemiği bıraktı.

Mücahid ERBEK

gazetehamburg Köşe Yazarı ve 19 Mayıs Türkiye Gençlik ve Halk Kültür Merkezi (TÜRGEM) Başkanı Remzi Uysal’ın arabasına hayvan kemiği bırakıldı.
Kuzey Almanya´nın Lübeck kentinde 1989 yılından bu yana faaliyet gösteren TÜRGEM adına çalışmalarını yürüten Uysal, olay üzerine polise suç duyurusunda bulundu.  

“Irkçılık ileri boyutlarda”
Olayın şaşkınlığını üzerinden atamadığını aktaran Uysal “Sabah kalktığımda arabamın üstünde iki tane hayvan kemiği bırakılmış gördüm. Hemen polise gittim. Yabancı düşmanlığından şüphelendiğimi polise söyledim. Ne yazık ki Almanya’da ırkçılık ileri boyutlarda ve polisin de endişeli olduğunu gözlemledim. Bu, şimdiye kadar PKK ve Alman ırkçı kesimlerinden aldığım yedinci uyarı ve tehdit oldu. Tehditlerle ilgili dosyamla bugün poliste şunu da öğrenmiş oldum: 1982 yılında beni ilk tehdit eden kişi H.P. isimli bir polismiş.  Son yaptığımız etkinlik olan, 23 Nisan 2021 günü düzenlediğimiz aşırı sağcı hareketlere, nefret suçlarına ve aynı zamanda Türk ve İslam fobisine karşı konferanstan sonra bu gibi tehditleri bekliyordum.” açıklaması yaptı.
Uysal konunun savcılığa intikal ettiğini ve savcılığın soruşturma açacağını sözlerine ekledi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat