Tanju Yağan ‘Hatırlama’ Kişisel Resim Sergisi 17-27 Ocak 2014

Türkiye 21 Aralık 2013 22:46
Videoyu Aç Tanju Yağan ‘Hatırlama’ Kişisel Resim Sergisi 17-27 Ocak 2014
A
a

İnsan figürü ve insan figürünün günlük yaşam içinde aldığı hallere, İnsan figürünün var olma biçimlerine, bireyden sosyal insana giden sürece bir bakış ve konseptini içeren Tanju Yağan’ın ‘Hatırlama’ isimli, sergisi Galeri Eksen’de 17-27 Ocak 2014 tarihleri arasında gezilebilir.


İnsan figürü ve insan figürünün günlük yaşam içinde aldığı hallere, İnsan figürünün var olma biçimlerine, bireyden sosyal insana giden sürece bir bakış ve konseptini içeren Tanju Yağan’ın ‘Hatırlama’ isimli, sergisi Galeri Eksen’de 17-27 Ocak 2013 tarihleri arasında gezilebilir.

Unutan insan!

'İnsan' kelimesi , 'üns' kökünden gelir. Üns-ünsiyet, yakınlık demektir. Bu yakınlık, kendi gibi olanlara yakınlaşma, uyuşma, hemcinsleriyle birlikte yaşama, 'ehl' olma ehli-leşme demektir. Bu anlamda 'vahş' olanın karşıtıdır. 'Vahşi' sadece yabanıl olan, ilkel olan tanınmayan değil, aynı zamanda da yalnız olandır da! Yalnızlık, ıssızlıktır da.

Resimlerimdeki toplu figürleri, bu yakınlaşmanın, sosyalleşmenin sembolü olarak görüyorum. Modern dünyanın ve o dünyaya ait her şeyin karşıtı bir sembol gibi.
Kutsallaştırılmış 'birey' ve o bireyin kurduğu dünya düzenine bir tepki. İnsanın sosyal  yönüne yeniden bir bakış.
Tüketen, yok eden, birey hakları, insan hakları maskesi arkasında, aslında gittikçe yalnızlaşan, kendi hayatını ve insan doğasını daha da çıkmaza sokan, üns sahibi ünsiyet sahibi insanın durumuna bir tepki...

Uyuyan, uyuyarak bir şeyleri bekleyen insandan uyanık insana, sosyal insana bir geçiş süreci. Tekrardan etrafa bakmak, çevrede ve merkezde olan bitene bakmak, bir araya gelmek!
Ve unutmak!
 
Galeri Eksen
Açılış Kokteyl : 17 Ocak 2014 Saat: 18:00
Adres: Maçka Caddesi No:29 Nişantaşı
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat