TAGYAD’da İsmail Uğural yeniden başkan oldu

Türkiye 16 Ocak 2023 23:46
Videoyu Aç TAGYAD’da İsmail Uğural yeniden başkan oldu
A
a

Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği’nin (TAGYAD) Olağan Genel Kurulu’nda yapılan yönetim kurulu seçimlerinde İsmail Uğural yeniden başkanlığa seçildi.

Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği’nin (TAGYAD) Olağan Genel Kurulu 14 Ocak Cumartesi günü Ankara'da gerçekleştirildi.
 
Olağan Genel Kurul’a TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Mekin Tüzün ve üyeler katıldı.
 
Olağan Genel Kurul’da yapılan yönetim kurulu seçimlerinde İsmail Uğural oy birliği ile yeniden başkan oldu.
 
“Tarım gazeteciliğinin önemi artıyor”
 
Uğural toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Artık yeni dönemde yeni projeler ve yeni hedefler bizi bekliyor. Dünyada tarım ve gıda sektörünün giderek artan stratejik önemiyle birlikte tarım gazeteciliğinin de önemi artmaktadır. Biz bu olgu ve somut gelişmenin farkındayız ve bilincindeyiz. Yeni dönem için hazırladığımız proje ve belirlediğimiz hedefleri gerçekleştirirken tarım gazeteciliğinin gerektirdiği ilke, ahlak ve sorumluluk içinde olacağız. Bizim için önemli olan, tarım, gıda ve ormancılık sektörleri hakkında bilim ve bilgiye dayalı konuşmak, bilgi ve somut verileri içeren analiz yapmaktır. Bugün bu sektörlerde bilgi kirliliği aşırı boyutlara ulaşmış bulunuyor. Yeni dönemde bir yandan mesleki ve sektörel projelerimizi hayata geçirirken bir yandan da bilgi kirliliği ile mücadeleyi sürdüreceğiz. Ayrıca bugüne kadar Uluslararası Tarım Gazetecileri Federasyonu (IFAJ) ile başarıyla yürüttüğümüz ortak çalışma ve projelere devam edeceğiz. Son sözümüz, tarım ve gıda hayatın geleceğidir. Tarım gazeteciliğinin de bu somut gerçeği dünyaya anlatmak gibi bir misyonu vardır."
 
Yeni yönetim ve denetim kurulu
 
Yeni yönetim ve denetim kurulu şu isimlerden oluşuyor:
 
Yönetim kurulu
 
1-) İsmail Uğural/Hürriyet Ege Yazarı-Editörü
2-) Dr. Erhan Ekmen/Yüksek ziraat mühendisi-Tarım yazarı
3-) Buket Apaydın/Ziraat mühendisi-TV programcısı
4-) Mehmet Efe/ Ziraat mühendisi-Tarım yazarı
5-) Mine Ataman/ Tarım yazarı
 
Denetim kurulu
 
1-) Gazi Kutlu/Yüksek ziraat mühendisi- Tarım Pusulası Genel Yönetmeni
2. Tuncay Keskin/Veteriner hekim-TV yapımcısı-Tarım yazarı
3. Umut Özdil, TV Programcısı

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat