SPD‘nin Başbakan Adayı Olaf Scholz Metropol FM‘i Ziyaret Etti

Almanya 2 Eylül 2021 21:54
Videoyu Aç SPD‘nin Başbakan Adayı Olaf Scholz Metropol FM‘i Ziyaret Etti
A
a

Federal Meclis seçimlerine sayılı günler kala, Almanya’nın tek Almanca-Türkçe radyosu METROPOL FM, 26 Eylül seçimleri öncesi siyasi partilerin başbakan adaylarıyla en önemli konuları gündeme taşıyor

Foto Münir Bağrıaçık

Federal Meclis seçimlerine sayılı günler kala, Almanya’nın tek Almanca-Türkçe radyosu METROPOL FM, 26 Eylül seçimleri öncesi siyasi partilerin başbakan adaylarıyla en önemli konuları gündeme taşıyor. SPD‘li Başbakan adayı Olaf Scholz ziyaretinde, Metropol FM redaktörü Ferhad Poye ´nin sorularını cevaplandırdı.

Röportaj’da salgın sürecinde Almanya‘da yaşayan Türk kökenli göçmenlerin ve özellikle de esnafında sorunlarına da değindi. Pandemi sürecinde işletmelere yüksek miktarda ödenen yardım paraların vergi artışı olarak geri dönmeyeceğini dile getiren başbakan adayı Olaf Scholz, yüksek gelire sahip olanlardan daha fazla vergi almak istediklerini vurguladı. Almanya genelinde yüksek kira artışına karşın kiracıları koruyacak yeni bir siyasi çözüm üreteceklerini de söyleyen Scholz, buna yönelik mevcut hükümet´teki koalisyon ortaklarından bir karşılık bulamadıklarını söyledi.

Metropol FM, Almanya´da yaşayan ve Türkiye, Balkanlar, Orta Doğu ve Azerbaycan’dan gelen ve Türkçe konuşanlara yönelik, Almanya’nın 16 şehrinde 24 saat yayın yapmaktadır. Almanya´da, en büyük göçmen grubunu 3,5 Milyon ile Türkçe konuşanlar oluşturmaktadır. Metropol FM Redaktörü Ferhad Poye´nin gerçekleştirdiği röportaj toplam 11 dakika sürdü. MFM, Almanya ve yerel haberler yanısıra ağırlıklı olarak Türkçe pop, halk ve arabesk gibi farklı müzik türlerine yer veriyor. Ayrıca yaşamın her alanından bilgi ve etkinlikleri sunmakta. Değişik çok sayıda kurumla sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmektedir.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat