SMA hastası yaren bebek için yardım kampanyası

Türkiye 19 Mayıs 2021 19:58
Videoyu Aç SMA hastası yaren bebek için yardım kampanyası
A
a

22 aylık SMA hastası Yaren bebeğin tedavi masraflarını karşılamak için “Ateş Böceği Toplama” isimli kampanya gerçekleştiriliyor.

Tekirdağ’da doğan SMA hastası Yaren Bebek için yardım kampanyası başlatıldı.
22 aylık Yaren bebek, henüz 5 aylıkken komaya girdi, 7 ay boyunca yoğun bakımda kaldı. SMA hastalığı tanısı konan Yaren bebek, şu an komadan çıktı. Yaşamını altı makineye bağlı bir şekilde sürdürüyor. Yaren bebek konuşamıyor ve hiçbir hareket fonksiyonu gösteremiyor.
Yaren bebeğin tedavisi ancak Amerika'da, Almanya'da ve İngiltere'de gerçekleştirilebiliyor.   2,2 milyon dolarlık tedavi için yedi ay önce Ateş Böceği Toplama isimli bir kampanya başlatıldı.
Çok kısa bir süre var
SMA hastaları için yaş sınırlılığı bulunuyor. Bazı hastanelerin 2 yaşındaki hastaları kabul etmemesi nedeniyle Haziran ayında 2 yaşına basacak olan Yaren bebeğin tedavi için çok kısa bir süresi var.  
“Yarene Nefes Ol!”
Bağışlar Paypal hesabı ile toplanabiliyor. Yaren bebeğin instagram sayfası olan “Yarene Nefes Ol!”da canlı yayınlar yapılıyor. Bu yayınlarda Yaren bebeğin tüm gen raporları, bağışlar, görüşmeler, kampanya süreci, Shopier’den satın alınan ürünler, ailesinin telefon numarası gibi bilgiler yer alıyor.
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat