ŞAMPİYONLUK TÜRKÜSÜ İÇİN HENÜZ ERKEN

Spor 29 Kasım 2021 22:48
Videoyu Aç ŞAMPİYONLUK TÜRKÜSÜ İÇİN HENÜZ ERKEN
A
a
Süper Lig’de, çeyrek asrı aşkın süre şampiyonluğa hasret kalmış Trabzonspor doludizgin giderken Üç Büyükler olarak adlandırılan Beşiktaş. Galatasaray ve Fenerbahçe mehter takımı şeklinde ilerliyor.
Buna ek olarak İstanbul Başakşehir FK’de teknik direktörlüğe getirilen Emre Belezoğlu’nun gıpta uyandıracak çıkışı dikkat çekiyor. Hatayspor, Alanyaspor ve Konyaspor’un da zirvede henüz adaylık yarışında olduğunu da unutmamak gerekiyor.
Bu Üç Büyükler sezonun geri kalan bölümünde nasıl bir ivme gösterir, zirveye yeniden aday olur mu? Bu sorunun yanıtını vermek kolay değil ama Trabzonspor’u da son haftalarda zirvede tek başına kalmışlığın korkusu demesek de sıkıntısı sarmış görünüyor çünkü zirveyi korku bekler.  
Yine de pazartesi günü, Trabzonspor seyircisinin şampiyonluk şarkıları söylemeye başladığına tanık olduk. Daha çok erken…
14. haftada şampiyonluk türküleri söylemek riskleri de barındırır.
FUTBOL BİR DİLDİR
Futbol iklimi, gökkuşağının renklerini içerir ama bir farkla. Bu renkler uyum değil, uyumsuzluk taşır. Hava şartları her an değişebilir, karlı bir havaya hazırlanırken terleyebilir, denize girmeyi planlarken yağmurdan ıslanabilirsiniz çünkü futbol atmosferi böyle uygun görmüştür ve o an gökkuşağında hangi rengin hâkim olacağı asla bilinemez.
Dolayısıyla sizin o güne, futbolda ise o sezona günlerce hatta aylarca süren hazırlığınız sonucunda (ki futbolda milyon dolarlar demek) karşılaşacağınız, beklenmedik atmosferle sukutuhayale uğrayabilirsiniz.  
Sonrası mı? Milyonlara varan seyircilerin mutsuzluğu dünyayı sarar.
Bu tabloya karşın bir tutkudur, coşkudur futbol. Sevdalandığı takımı yenilince ya da takımının futbol iklimi nedeniyle haksızlığa uğradığını düşününce bir hafta yaşama küsen, düş kırıklığını ailesine, çevresine yansıtabilen insanlarla doludur bu coğrafya.
Futbol bir dildir çünkü. İki insan hiç anlaşamazsa futbol konuşur ve hiç olmazsa bir noktada anlar birbirini. Farklı takımlara gönül versen de böyledir bu. Futboldur asıl olan.
Ligler yine coşkularla yoğunlaşmış duygularla bu sezon da yaşama renk katıyor.
 

 
1000
icon
Ali Kılıç 30 Kasım 2021 08:16

O sene bu sene inşallah ama erken şampiyonluk havasına girmek olmaz doğru dediniz üç puanlık sistemde uzun maraton her an herşey olabilir.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat