“Düğün sahiplerine beş yıldızlı restoran hizmeti veriyoruz”

Röportaj20 Haziran 2021 20:03
“Düğün sahiplerine beş yıldızlı restoran hizmeti veriyoruz”
A
a

StiftungSaal Düğün Salonu Yöneticisi Cemal Altun, “Düğün salonumuza gelen misafirleri personelimiz kapıda karşılıyor. Masalarına kadar kendilerine eşlik ediyoruz. Şunu açıklıkla ifade ediyoruz: Düğün sahiplerine beş yıldızlı restoran hizmeti veriyoruz.” diyor.

2019 yılında, Hamburg Alevi Vakfı tarafından hizmete giren StiftungSaal Düğün Salonu, konumu, kaliteli ve hijyenik servisi, güler yüzlü personeliyle dikkat çekiyor. StifftungSaal Düğün Salonu Yöneticisi Cemal Altun ve Salon Menajerı Canan Serpil, gazetehamburg’a pandemi sonrasında sunacakları hizmet, kalite ve hijyen politikası, müşteri ilişkileri ve hedefleri konusundaki görüş ve düşüncelerini aktardı. 

Düğün salonunuz kaç yılında hizmete girdi?
Hamburg Alevi Vakfına ait düğün salonumuz 2019 yılında hizmete girdi.
Düğün salonunuzda pandemi kuralları içerisinde nasıl düğünler yapılacak?
Pandemi dolayısıyla ara verdiğimiz hizmetlerimize devam edeceğiz. Toplam alanımız bin metrekare, salonumuzun kullanma alanı 698 metrekaredir. 600 kişinin katılacağı düğün, eğlence ve diğer aktiviteler için şu anda salonumuz hazırdır. Neden 600 kişi diyoruz? Servise çok önem veriyoruz. Personelimizin daha rahat ederek güzel hizmet sunması, servisimize uygun olması için 600 kişiyi geçmiyoruz, bu sayıda ısrar ediyoruz.

Diğer hizmetleriniz neler?

Diğer salonlardan farkımız, düğün boyunca lavabolarımızda bir personelimizin oturması. Bu personelimiz 10 dakikada bir temizlik yapıyor. Hijyenik şartlar bizim için çok önemlidir. Düğün salonumuza gelen misafirleri personelimiz kapıda karşılıyor. Masalarına kadar kendilerine eşlik ediyoruz. Şunu açıklıkla ifade ediyoruz: Düğün sahiplerine beş yıldızlı restoran hizmeti veriyoruz.

GENİŞ MUTFAK

Düğünde hangi mutfakları sunuyorsunuz?

Mutfağımız çok geniştir. Danimarka, Alman, Türk, İtalyan ve Arap mutfağının en leziz yemeklerini, düğün sahiplerinin isteği doğrultusunda sunuyoruz. Ağırlık Türk mutfağı seçimi yönünde… Türk mutfağında A’dan Z’ye her şey var. İsteyene kuru fasulye servisimiz bile var. Bizde yok, diye bir şey yok. Konserve mutfağımızda kullanılmaz. Koronavirüsten dolayı şu anda alkol veremiyoruz. Yasak kalkarsa alkolde verebileceğiz. Sınırsız içecek servisimiz var. İsteyen misafirlerimize soda servisi de yapıyoruz. Çay ve kahve düğün boyunca misafirlerimize sunuluyor.

Hizmet anlayışınız nasıl karşılanıyor?
Bizde kalitede sınır yok. Yemeklerimiz, servisimiz, personelimiz ve organizasyonumuz en önemlisi güler yüzlülüğümüz ile Hamburg’un eğlence sektöründe iddialıyız ve takdir ediliyoruz.

Gençlerimizin düğünleri için siz tercih etmelerinde başka sebepler var mıdır?

Gençler, hayatlarının en önemli gününü kaliteli, hijyenik bir ortamda geçirmek istiyorsa bizi tercih edebilir. Sıkıntısız bir düğün atlatmak istiyorsa bizi arasın, diyoruz. Gençlerimiz salondan güzel bir anı ile çıkıyor. Şu kapıdan çıkarken gelin, damat, aileleri ve misafirleri bize teşekkür ederek çıktığında bütün yorgunluğumuzu unutuyoruz.

SALON KAPANIRSA ÜCRET İADE EDİLİYOR


Yeniden bir kapanma söz konusu olduğunda düğün rezervlerinde nasıl bir yol izleyeceksiniz?
Hamburg’da koronavirüs dolayısıyla kapanma yaşandığında kaparo veren düğün sahiplerine geri ödeme yapmayan düğün salonları için çok şikâyet geliyor. Bir düğün salonu bu konuyla ilgili olarak mahkemelik oldu. Koronavirüs dolayısıyla uzun bir süre kapalı kaldık. O sırada yöneticilerimiz bize bir yetki vermişti. Biz de aldığımız kaporaları bir sent kaybolmadan müşterilerimize iade ettik, isteyene yeni tarih verdik. Yeni yaptığımız düğün sözleşmemizde müşterilerimize diyoruz ki “Bir kapanma yaşarsak size bir tarih veriyoruz. O tarihte salonumuz açılmazsa paranızı iade ediyoruz. Buna sözleşmede yer veriyoruz. Ücrette kesinlikle kesinti yapmıyoruz.”.

Son olarak gençlerimize mesajınız var mı?

Kalitede kesinlikle taviz vermiyoruz. Koronavirüs kuralları bizim için burada kanundur. Harfiyen uyuyoruz.
ADRES
Stiftungs Saal
Osterrade 20
21031 Hamburg
Tel:01737471356
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat