Recai Aksu ATGB başkanı oldu

Medya 31 Ekim 2022 15:08
Videoyu Aç Recai Aksu ATGB başkanı oldu
A
a

Avrupa Türk Gazeteciler Birliği’nin (ATGB), 8’inci Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimde Recai Aksu başkanlığa getirildi.


Avrupa Türk Gazeteciler Birliği (ATGB) 8’inci Olağan Genel Kurulu Werrastr.29 640486 Frankfurt Halkevi’nde gerçekleştirildi.
Genel Kurul’da gerçekleştirilen seçimde Recai Aksu başkan seçildi.


Aksu toplantıda yaptığı konuşmada “Bir tek haberi tekzip olmayan bir gazeteci olarak burada aldığım sorumluluk büyük. ATGB, hiçbir örgütün, hiçbir siyasi partinin yeri değildir ve Avrupa’daki gazetecilerin bir araya geldiği en güçlü mesleki örgütlenme kuruluşudur. Tüzük kurultayına gidip var olan tüzükte gereken değişiklikler ve yenilenmeler yapacağız. Yedi sekiz ay içinde 285 kişilik üye konumuzu netleştireceğiz. Amacımız, can cana, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde çalışmalarımızı hızlandırmak, önemli konularda kararlar alıp açıklamalar yapmaktır. Yeni projelere imza atmak için varız.” vurgusu yaptı.


Divan başkanlığını Yıldız Akalın’ın, yardımcılığını Hasan Arslan ve Şirin Ağdaşan’ın yaptığı Genel Kurul’da Ozan Şah Turna’ya ödül verildi. ATGB üyesi bazı gazeteci ve yazarların kitapları tanıtıldı.

Yönetim kurulu

Yeni yönetim kurulu şöyle:
Başkan: Recai Aksu
2. Başkan: Erdinç Utku
Genel Sekreter: Erdoğan Karayel
Sayman: Sefa Doğanay ve Ufuk Evla Bosta
Halkla İlişkiler: Egemen Cantürk ve Sadık Karslı
Üyeler: İlhan Baba, Ozan Şiar Ağdaş ve İrfan Ergi 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat