Özgür Yıldırım'ın yeni filminin galası cumartesi günü

Hamburg 6 Ekim 2017 18:18
Videoyu Aç Özgür Yıldırım'ın yeni filminin galası cumartesi günü
A
a

Sinemaseverlerin Chiko ve Almanya'nın kült polisiye dizisi Tatort (Olay Yeri) bölümleriyle tanıdığı Hamburglu yönetmen Özgür Yıldırım'ın yeni sinema filmi "Nur Gott kann mich richten"in (Beni Sadece Tanrı Yargılayabilir) galası yarın (Cumartesi) saat 22.00'de Hamburg Film Festivali çerçevesinde Dammtor Cinemaxx 1'de yapılacak.

ALMANYA'NIN Hamburg kentinde yaşayan yönetmen Özgür Yıldırım'ın (38) yeni filmi "Nur Gott kann mich richten"in (Beni Sadece Tanrı Yargılayabilir) galası, sürmekte olan Hamburg Film Festivali çerçevesinde  Cumartesi saat 22.00'de Dammtor Cinemaxx 1'de yapılacak.
Sinema dünyasına adını 2008'de çektiği, büyük ilgi uyandıran Chiko filmiyle duyuran ve ardından çektiği Blutzbrüdaz (Kan Kardeşler) ve Alman televizyonun kült polisiye dizisi Tatort (Olay Yeri) bölümleriyle ünlenerek gangster filmlerinin aranan yönetmeni konumuna gelen Özgür Yıldırım'ın yeni filmi de dram, heyecan ve aksiyon dolu.
 
Moritz Bleibtreu başrolde
 
Alman film dünyasının ünlü aktörü Moritz Bleibtreu'un başrolde oynadığı filmde, diğer rolleri de Kida Khodr Ramadan, Edin Hasanovic, Alexandra Maria Lara, Birgit Minichmayr, Tim Wilde Franziska Wulf ve Peter Simonischek gibi usta isimler paylaşıyor.
Çekimleri Hamburg ve Frankfurt'ta yapılan filmin prodüktörlüğü Paloma Film, Constantin Film, Özgür Yıldırım, Moritz Bleibtreu, Christian Becker ve Emek Kavukçuoğlu ortaklığında gerçekleşti.
 
Filmin öyküsü
 
Ricky (Moritz Bleibtreu) kardeşi ve arkadaşının giriştiği başarısız bir soygun sonrası onları kurtarmak için suçu üstlenip dört yıl hapis yatar. Cezaevinden çıktıktan sonra, eski çevresinin ısrarıyla, sözde hepsinin hayatlarını kurtaracak soygun planlarına dahil olur. Bir kadın polis planları altüst ettiği gibi, soygun çetesi üyelerinin sokağın katı ve acımasız kurallarıyla yüzleşmelerine neden olur. Özgür Yıldırım filminde, dünya içinde bir ayrı dünyayı yaşayanların bakış açısından, seyircileri ürperten sahnelerden kaçınmayan kendine has üslubuyla, arkadaşlık; güven gibi toplumsal değerleri sorguluyor.
7.10., Cumartesi Dammtor CinemaxX1'de galası yapılacak film için biletlerin www.filmfesthamburg.de temin edilebileceği belirtildi.
Film Almanya genelinde 25 Ocak 2018'de vizyona girecek.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat