Özel Erciyes Hastanesi sağlık turizmine hazır

Türkiye 21 Haziran 2022 00:17
Videoyu Aç Özel Erciyes Hastanesi sağlık turizmine hazır
A
a

Kayseri’de bulunan Özel Erciyes Hastanesi, Türkiye’de yükselen sağlık turizmine yönelik iş birliği yaptı.

gazetehamburg/Türkiye bürosu

Son yıllarda, Türkiye’de gelişen sağlık hizmetleri, tıp alanındaki son teknolojik yenilikler ve uzman doktorlar sayesinde başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki hastalar, tedavi hizmetlerinde Türkiye’yi tercih ediyor. Buna paralel olarak merkezi Kayseri’de bulunan Özel Erciyes Hastanesi hizmet ağını genişletiyor.
Münih ve Antalya iş dünyasının tanınmış isimlerinden Serkan Çukur ile Kayseri Özel Erciyes Hastanesi’nden Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Mitat Erdal, başta Almanya olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye’de tedavi edilmesi konusunda iş birliği anlaşmasına vardı.
Konuyla ilgili bilgi veren Op. Dr. Mitat Erdal, yurt dışından gelen hastaların sağlık tedavisini kolaylaştırmak için Türkiye'de medikal turizm hizmetlerini Kayseri’de sunmaya başladıklarını belirtti. Erdal, iş insanı Serkan Çukur ile Avrupalı vatandaşlara sağlık alanında hizmet vermelerinin değinerek “Türkiye'de tedavi olmak isteyen vatandaşlarımızın özellikle doktorlarının isimlerini çok iyi bilmeleri gerekiyor.” dedi. 

Görüntülü görüşmeye vurgu

Vatandaşların sağlık turizmi için acenteler üzerinden işlemlerini yaptığını, turizm konusunda hastanın konaklaması, seyahati gibi planlamaların yapılmasında bu acentelerin çok değerli olduğuna değinen Erdal "Bazen bir hasta acenteye başvurduğu zaman, ameliyatı yapacak olan doktorla tam iletişim kuramayabiliyor. Burada mutlaka Türkiye'ye gelecek olan kişinin, doktorunun ismini bilmesi gerekiyor. Ayrıca mutlaka hasta gelmeden önce görüntülü bir görüşme yapılmalı. Yüz yüze görüşme gibi hastayla hekim görüşmesi şart. Sonrasında da hastanın Türkiye geldiğinde ameliyat olmadan önce mutlaka doktorun yanına gelip muayene olarak tüm detayları öğrenmesi gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Öncelik hasta memnuniyetinde

Erdal, sağlık hizmetlerinde öncelikle kaliteyi, hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini sağlamayı hedeflediklerini belirtti.  Hasta haklarını gözeterek yaygın ve bütünleşik bir yapı içerisinde uygun ekonomik koşullarda, modern yönetim anlayışı ve güçlü hekim kadrosuyla hizmet sunduklarına değinen Erdal “Ameliyathanelerimiz, teşhis ve tanı cihazlarımız son teknoloji ile donatılmıştır. Profesyonel sağlık, idari ve yardımcı personel kadromuzla hastalarımız için varız. Ana hedefimiz, hastaların sağlıklarına kavuşması. Bu anlamda, tüm ihtiyaçlar düşünülerek hazırlanmış VIP hasta odalarımız mevcuttur. Kayseri’deki hastanelerimizde başta obezite hastaları olmak üzere kanser cerrahisi, safra kesesi, lazer ile hemeroid ve kıl dönmesi, mide balonu, mide botoksu, karın germe, bariatrik cerrahi, fıtık ve proktoloji cerrahi gibi endoskopik girişimler ve genel ameliyatlar konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.  
Saç ekimi hizmeti
Diş tedavilerinin yurt dışında hem güç hem de pahalı olduğuna vurgu yapan Erdal “Bu hastalar için anlaşmalı olduğumuz klinikler mevcut. İşinin ehli, hasta odaklı diş hekimi kadromuzla saç ekimi için de hizmet veriyoruz.” açıklaması yaptı.  

 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat