Öğretmen Şenol Yıldız’a “Eğitimde 25 yıl” plaketi

Almanya 15 Haziran 2022 22:35
Videoyu Aç Öğretmen Şenol Yıldız’a “Eğitimde 25 yıl” plaketi
A
a

Almanya'nın Ahlen, Oelde ve Warendorf şehirlerinde Türkçe öğretmenliği yapan Şenol Yıldız’a Münster Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği’nden “Eğitimde 25 yıl” plaketi verildi.

Haber:Tevfik Kara

Almanya'nın Ahlen, Oelde ve Warendorf şehirlerinde Türkçe öğretmenliği yapan Şenol Yıldız’ın ve Oelde Türk Veliler Derneği’nin 25. yılı bir törenle kutlandı.
Oelde'deki Overberg okuluna ait salonda yapılan törende konuşan Türkiye Cumhuriyeti Münster Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Necmettin Güler, eğitime unutulmaz hizmetler vererek iz bırakan öğretmenleri plaketle ödüllendirdiklerini belirterek “Bugün sıra Şenol öğretmende. Kendisi yaptığı çalışmalarla bu ödülü fazlasıyla hak ediyor. Hem bu bölgedeki Türk toplumu hem de eğitim ataşeliği olarak kendisinden ziyadesiyle memnunuz. Hizmetlerinden dolayı Şenol öğretmene teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
Güler, Şenol Yıldız'a hizmetlerinden dolayı bir plaket takdim etti.

Diyaloğa vurgu
Öğretmen Şenol Yıldız ise 25 yıl önce bölgedeki Alman okullarında Türk çocuklarına Türkçe kültür dersleri vermeye başladığını vurgulayarak “Öğrenci sayım, her geçen gün arttı ve artmaya devam ediyor. Bunun yolu da hem Türk sivil toplum kuruluşlarıyla hem de velilerle kurduğum diyalogdan geçiyor. Mesleğe başlarken ilk işim, Oelde ve Çevresi Türk Veliler Derneği’nin kurulmasına öncü olmaktı. Şimdi bunun semeresini görüyoruz. Bugünkü programımıza katılarak çeyrek asırlık sevincimize ortak olan tüm dostlara teşekkür ederiz.” diye konuştu.
Oelde, Overberg Okulu’nda gerçekleştirilen kutlama töreninde, Oelde ve Çevresi Türk Veliler Derneği Başkanı Meryem Kırım bir konuşma yaparak davetlilere teşekkür etti. Oelde 2. Belediye Başkanı Karin Rodeheger, Ahlen 2. Belediye Başkanı Serhat Ulusoy, NRW Eyaleti’nin ilk Türkçe Öğretmeni Celalettin Ağırbaş da söz aldı. Konuşmacılar Yıldız’ı tebrik etti.

Konser ilgi gördü
Törene, Bielefeld'den katılan Azerbaycan Kültür Derneğinin folklor ekibi renk ve heyecan kattı. Ayrıca Elif Yıldız türküleriyle izleyicileri coştururken Mustafa Alp Ataç ve Ergün Özkök şarkılarıyla katılımcılara neşeli dakikalar geçirtti.
Plaket verildi
Programın son bölümünde organizasyonda emeği geçen kişilere ve sponsorlara, dernek yöneticileri tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat