Münih’te Cumhuriyet Bayramı kutlandı

Almanya 31 Ekim 2022 15:22
Videoyu Aç Münih’te Cumhuriyet Bayramı kutlandı
A
a

T.C. Münih Başkonsolosluğu tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümü nedeniyle verilen resepsiyon coşku içinde geçti.

T.C. Münih Başkonsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümü nedeniyle 28 Ekim 2022 tarihinde Hubertussaal Nymphenburg Sarayı’nda bir resepsiyon verdi Resepsiyona TC Münih Başkonsolosu Mehmet Günay, Bavyera Eyalet Başbakanlığı Görevlisi Dr. Rainer Hutka, CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Bavyera Temsilcisi Tevfik Şendöl, sivil toplum kuruluşları ve basın mensupları katıldı.   
T.C. Münih Başkonsolosu Mehmet Günay, Türk ve Alman misafirleri samimi bir ortamda sarayın giriş salonunda karşıladı. Resepsiyon, Türk, Alman ve Bavyera milli marşları ile program başladı. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın göndermiş olduğu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tebrik mesajı okundu.“İki binden fazla öğrenciye yardımcı olduk”

Başkonsolos Günay toplantıda yaptığı konuşmada, cumhuriyetin kuruluşunun önemine değindi. Münih’teki çalışmaları hakkında da bilgi veren Günay “En çok ilham aldığım konulardan birisi de Türkiye’den Münih ve çevresine okumak için gelen öğrencilerle çok yoğun bir iletişimim olmasıydı. İki binden fazla öğrenciye vize ve oturum işlerinde yardımcı olduk.” vurgusu yaptı.  
CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan da günün anlamını belirten bir konuşma yaptı ve katılımcıların Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.
Bavyera Eyalet Başbakanlığı Görevlisi Dr. Rainer Hutka da “Bu güzel anlamlı gün ve davetiniz için çok teşekkür ediyorum. Cumhuriyeti Bayramı’nızı kutluyorum.” dedi.


Tevfik Şendöl’den kutlama
Resepsiyonda Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Bavyera Temsilcisi Tevfik Şendöl, “Sayın Başkonsolosum, Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti adına 99’uncusu kutladığımız Cumhuriyet Bayramı’mızı tebrik ediyorum.” diyerek Başkonsolos Günay’ın Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat