Misafir Bavul 01 Nisanda Seyircisiyle Buluşacak

Almanya 18 Mart 2022 23:55
Videoyu Aç Misafir Bavul 01 Nisanda Seyircisiyle Buluşacak
A
a

Türkiye`den gelen misafir işçilerin Almanya`da 60 yıl boyunca yasadığı hikayelerden derlenen `Misafir Bavul `adlı oyun 01 Nisanda sahnede seyiriciyle buluşacak.

Ilhan Baba-Nürnberg
Türkiye`den gelen misafir işçilerin Almanya`da 60 yıl boyunca yasadığı hikayelerden derlenen `Misafir Bavul `adlı oyunumuzun metni sahne araştırmacısı ve rejisör Burcu Firat Uygur tarafından kaleme alındı. Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz ve  Yurtdışı Akraba Toplulukları Başkanlığı tarafından desteklenen koreografisini Dance Anatolia ekibi tarafından yapılan oyunun yönetmenligini  Yavuz Imsel ve Burcu Fırat Uygur yaptı.

Nürnberg`de yeni bir tiyatro oluşumu olan sanat fabrikası tiyatrosunun adımını atan Yavuz Imsel, öncülügünde hayata geçen oyunumuza 15 kişilik dev bir oyucu kadrosu ve 13 kişilk dans ekibi eşlik etmektedir. Misafir Bavul oyunu 01 Nisan Cuma günü Langwasser Gemeinschaftshaus`ta Başkonsolosumuz Serdar Deniz ve Egitim Ateşemiz Dr.Mune Savaş‘ın katılımıyla seyirci karşısına çıkacak.
Misafir Bavul isimli oyunun hazırlanmasına 6 ay süre içinde boyunca calıştıklarını belirten Uygur,‘‘oyuncu kadrosunda bulunan arkadaslarımızın çoğu amatör olmakla beraber buraya 60 yıl önce gelen misafir işcilerimizin cocukları yada torunlaridir.Geldikleri günden buyana yasadiklari uyum problemleri,dil zorluklari ve ailelerine duyduklari özlem ön planda anlatılmaktadır.Bu sürenin sonunda geldikleri noktada önemli bir sekilde oyuna öncülük etmektedir‘‘dedi.

Çocuklar için yaratıcı drama kursu, tiyatro ve temel oyunculuk kursu, kamera önü ve arkası kursununda verildiği Nürnberg Sanat Fabrikası Tiyatro grubununda açılış kokteylinin oyun sonunda gerçekleşeceğini belirten Burcu Fırat Uygur, Quantensprung müzik grubuda canlı olarak eşlik edecektir. Oyunun koreografisini Dance Anatolia ekibi tarafından yapılacaktır.Oyun sonunda,Nürnberg Sanat Fabrikasının kurulması nedeniyle kuruluş pastası kesilecek ve  Quantensprung müzik grubuda canlı olarak eşlik edecektir.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat