Mirza bebek için yardım kampanyası başlatıldı

Almanya 7 Mayıs 2021 18:33
Videoyu Aç Mirza bebek için yardım kampanyası başlatıldı
A
a

SMA Tip 1 Hastası Ordulu Mirza bebeğin tedavisi için gereken 1 milyon 842 bin euronun toplanması için yardım kampanyası düzenleniyor.

Düzenlediği yardım organizasyonlarıyla lösemili çocukların tedavisine katkı sağlayan Serap Uzun, bu kez SMA Tip 1 Hastası Ordulu Mirza bebek için harekete geçti.

Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavisine devam edilen Mirza bebeğin durumuyla yakından ilgilenen Uzun, 9 aylık Mirza bebeğin tedavisi için gereken 2 milyon 342 bin euronun yüzde 20’sinin bulunduğunu belirtti. Uzun, kalan 1 milyon 842 bin euronun toplanması için gerekli izinlerin alınarak yardım kampanyasına başladıklarını söyledi

Aile perişan oldu
Mirza bebeğin annesi Aslı Kılıç, Ankara Şehir Hastanesi’nde çocuğunun yanında kalıyor. Babası Barış Kılıç ise sürekli Ordu’dan Ankara’ya gidip gelmek durumunda kalıyor. Ailesinin zor durumda olduğunu belirten Baba Kılıç, “Allah böyle bir acıyı kimseye yaşatmasın. Evladımız, Ankara'da tedavi sürecinde ancak solunumu makine üzerinden yapıyor. Asıl tedaviyi Almanya'nın Giessen Üniversite Kliniğinde olması gerekiyor. Temmuz ayına kadar kalan miktar olan 1 milyon 842 bin euronun toplanması gerek. Milletimizin sayesinde istenilen rakama ulaşacağımıza inanıyorum. Allah herkesten razı olsun.” şeklinde konuştu.
Hesap bilgileri
Mirza bebeğe destek olunması ve kampanya süreciyle ilgili gelişmelerin öğrenilmesi için İnstagram’da @helpformirza adresi takip edilerek tedavi için katkıda bulunulabiliyor.
Bağışçılar, euro olarak Meral Özbek IBAN DE03 5479 0000 0037 3453 34 BIC: Genode61SPE-Hilfe für Mirza“ hesabına, TL olarak ise AKBANK TR67 000 6002 3088 800 243611-Banu Coşkuner hwsabına havale yapabilir.
 

 
 
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat