ZOR ZAMANLARI GÜZEL DUYGULARIMIZLA VE SABRIMIZLA ATLATABİLİRİZ

GÜLTEN ABACI/YAZAR

15 Haziran 2022 23:23
A
a

Uyandığımız her sabah hepimiz maalesef yeni bir ekonomik krizle yeni bir değişimle stresle olumsuz ve negatif haberlerle güne “Merhaba!” diyoruz.
Bu zorlu sürece ayak uydurabilmek, uyum sağlayabilmek için ruhsal, bedensel ve duygusal sağlığımızı korumamız ve onları zinde tutmamız gerekiyor.
Bu demek oluyor ki zor zamanlarda hayata devam edebilmemiz için olumsuz ve negatif olan gam, keder, öfke, korku, kaygı, üzüntü, pişmanlık, suçluluk gibi duygularımızı yok saymak ve savaşmak yerine onlarla uyum sağlamalıyız. Bu duyguların bize verdiğinden ders almak, daha iyi bir yaşam için onlardan faydalanmamızı sağlayacaktır. 
DUYGULARIMIZ OLMASA…
Biz eğer bu olayları kısa sürede içimizden atmayı başaramazsak bu tür olaylar bizi ruhsal ve bedensel olarak çökertecek. Burada bize düşen görev, bu gibi durumlar ortaya çıktığında duygularımızı fark edip onları yok saymadan ve bastırmaya çalışmadan, yargılamadan önce kendi içimizde onlarla yüzleşmemiz. Böylece kendimizi ifade edebiliriz. Acı ya da tatlı, olumlu ya da olumsuz bu tür duygular, iç dünyamızın bize gönderdiği habercidir.
Duygularımız, dünyamızda bizim için neyin yanlış veya neyin doğru olduğunu, neye ihtiyacı olduğunu anlatmaktadır. Duygularımız, bizi ayakta tutan ve canlılığımızı sağlayan tek hazinemizdir çünkü onlar sayesinde hayatına devam ediyor ve etmeye devam edeceğiz.
Örneğin ağlamak olmasaydı gülmenin kıymetini, sevmek olmasaydı nefreti, mutluluk olmasaydı üzüntüyü ve öfke olmasaydı korkuyu bilemezdik.
Unutmayalım ki zor zamanlar bize en zor kapıları açar.
Zor günlerin yerini mutlaka güzel günler alır. Yeter ki sabretmesini bilelim!

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat