YENİ YIL, UMUT YILI OLSUN!

Sibel BOZKURT/YAZAR

4 Ocak 2022 23:12
A
a
Yeni yıl, umutların yeşerdiği bir yıl olarak görülür ama ne yazık ki 2021, insanlık tarihi için çok zorlu bir süreçti. Nedeni de Covid-19 ile artan sorunların tüm yaşam alanımızı kısıtlamasıydı.         
Başlangıçta gelip geçici bir virüs olduğu düşünülmüştü ama zamanla tüm insanlığın korkulu rüyası olmuştu ve hayatımızın her alanında bizi meşgul etmeye başlamıştı. Hayatımızı kökünden değiştiren bir yıl olmuştu. Her şeyimiz yani iş yaşamımız, çalışma şeklimiz, alışkanlıklarımız, ilişkilerimiz, eğitim sistemimiz değişerek korku, kaygı, panik gibi duygular yaşamamıza neden olmuştu. Buna bir de sosyal medyada yayınlanan eksik, yanlış bilgiler de eklenince endişemiz bir kat daha artmıştı.
Elbette bu süreç, tüm insanlık için zordu, sürecin atlatılmasında hepimize büyük görevler düşüyordu. Ayrıca toplumu korumak ve kendi sağlığımız adına bazı kurallara uymamız gerektiği önemliydi ve bu durum, insanlar için yeniydi.
2021, HAYATTA KALMAYA ODAKLI BİR YIL OLDU
Yorgunluk ve kaygı duyguları birbirine karışmıştı. 2021 yılı bize iyi gelmemişti yani hayatta kalmaya odaklandığımız bir yıl olmuştu ama bunun yanında da sağlığımızın, bir temiz hava almamızın, sosyal ilişkilerimizin ne kadar önemli olduğunun bilincine varmıştık.
Daha önce belki de ailemizle hiç gerçekleştiremediğimiz güzel şeyleri yaşadık, evimizde zaman geçirmenin mutluluğuna vardık. Sanki bu virüs, bize bazı yitirdiğimiz değerleri tekrar hatırlattı: Yardımlaşma duyguları, birlik olmak. Ailemizle güzel şeyleri yeniden paylaşmamıza vesile oldu. Belki de en önemlisi özgürlüğümüzdü. Virüs, özgürlüğün ne kadar önemli olduğunu bize hatırlattı. Umarım, insanlık bu durumdan bir ders çıkarıp daha hoşgörülü olur.
UMUT ETMEK MECBURİYETİNDEYİZ
İnşallah 2022 yılı, bize bu sürecin atlatılmasında şans getirir, umut yılı olur. Umut etmek mecburiyetindeyiz.
Bu nedenle 2022 yılı, her birimize, ülkemize ve dünyamıza hak, hukuk, adalet, dostluk, barış, huzur ve mutluluk getirsin.

 
1000
icon
Ekrem Ali Akgün 6 Ocak 2022 23:39

İyi seneler dileğimle, sağlıklı huzurlu bir yil temenni ediyorum. Yaziniz mükemmel bir tesbit ve vurgulayici . Tebrikler

0 0 Cevap Yaz
Seyhan Uzun 5 Ocak 2022 23:09

Yazdiginiz gibi insallah, umut, saglik , baris dolu bir 2022 olur.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat