YENİ STK LİDER MODELİ: SERHAT ULUSOY

Tevfik KARA ( gazetehamburg.com)

30 Haziran 2019 15:42
A
a
40 YILA yaklaşan GAZETECİLİK  ve DERNEKÇİLİK maceram da binlerce insan tanıdım. Eskiden  (80’li ve 90’lı yıllarda)  insanlar birbirlerini dinliyorlar ve eleştiriye açıktılar. Daha hoşgörülüydüler ve  eleştiriden bir DERS çıkarıyorlardı.
Şimdi herkes herşeyi biliyor .
HOŞGÖRÜ diye birşey YOK!..
Eleştiriye hiç mi hiç TAHAMMÜL YOK!..
Hele de kendilerine “BAŞKANIM”  diye hitap edilen,  dernek başkanları yok mu?!..
Aaahh ah!..
Açıkca GICIK oluyorum birader!.. Biz de o yollardan geçtik be!.. Ama sizler gibi olmadık!..
Sanırsın ki o dernek başkanları bir;  MİLLETVEKİLİ, BAKAN veya BAŞBAKAN!..
Hava-civa ÇOK
İcraat YOK!..
 
YENİ BİR LİDER DOĞUYOR
Hani şöyle bir söz vardır; “Bir insanı gerçek yüzüyle tanımak istiyorsan; ya KOMŞULUK, ya YOLCULUK ya da TİCARET yapmalısın..”
Geçenlerde ben de bunu yaptım ve onu tanıdım!..
Yani SERHAT ULUSOY’u tanıdım!..
Aslında yıllardan beri bazı toplantılarda karşılaşıyor ve ayaküstü “MERHABA”  laşıyorduk. Ancak tam olarak birbirimizi tanıdığımız söylenemezdi.
BERLİN seyahati birbirimizi tanımamıza ve yakınlaşmamıza vesile oldu. İyi ki gitmişim ve iyi ki seni tanımışım SERHAT ULUSOY!..
Arayı pek soğutmayalım dedik!..
 Ve onu sıcağı sıcağına DOBRA DOBRA’ya konuk olarak aldım. Ardından birlikte YAYLA’ya çıktık. Aynı kaptan yemek yedik. Böylelikle SERHAT’ı iyice gözlemledim.
 Yani ÇÖZDÜM diyebilirim...

Oldukça donanımlı. Karşısındakini sonuna kadar ve  sabırla dinliyor. Yani dinlemesini biliyor. Eleştiriye de açık!.. Eleştiri karşısında hemen KARŞI SAVUNMAYA geçmiyor. Bence bu özellik kolay kolay herkeste bulunmuyor.
Zaten bu zamana kadar yaptığı STK çalışmalarında pek öne çıkmamıştı. Yani ÖNE çıkmaktan ziyade  önce PİŞMEYİ tercih etti.
Bence bu MÜTHİŞ bir stratejik nokta.  Herkes kolay kolay bunu yapamıyor. Genellikle biz TÜRKLER; sürünüp, yürümeden UÇMAYI tercih ediyoruz!..
SERHAT ULUSOY olayı çözmüş ve merdivenleri yavaş yavaş çıkmayı tercih etmiş. Bence de İSABET etmiş!..
SERHAT ULUSOY, önce TB-NRW yani Kuzey Ren Vestfalya Başkanlığına seçildi. Daha sonra ise Almanya Türk Toplumu (TGD) Başkan yardımcılığı ve yürütme kuruluna seçildi. Zaten daha önceden de  Warendorf-Ahlen bölgesinde de etkili STK ve politik çalışmalarıyla tanınıyordu.
Gönlümden geçen dileğim şudur;
NRW Eyaletindeki TÜRK STK’ları gerçekten ETKİLİ ve TEPKİLİ olmak ve  insanımıza yönelik RROJE üretmek istiyorlarsa  SERHAT ULUSOY yönetimindeki TB-NRW çatısı altında BİRLEŞMELİ ve GÜÇ BİRLİĞİ yapmalıdırlar!..
Zira;  “BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR!..”
Bunun başka bir izahı ve yolu YOK!..
 
  
 
 
 
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat