TÜRKİYE DÖRTYOL AĞZINA YAKLAŞIYOR

Remzi UYSAL/YAZAR

20 Temmuz 2021 19:09
A
a
Türkiye, şu son bir yıl içinde dönemeci doğru dönemez ise işte o zaman yaşam, 15 Temmuz’a benzer bir konuma gelebilir.
 
Cumhurbaşkanımız ve AKP’nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı’nın HDP ile bir arada olmaması için her yolu deniyor. “Teröristlerle iş birliği yapıyorlar.” gibi benzeri sözler ile ittifakla HDP’nin bir arada olmasını engellemeye çalışıyor. 
 
HDP, namuslu ortakları ile giderebileceği ve içinden kurtulabileceği kusurları olmasına rağmen 6 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşımızın oylarını ve güvenini almış bir partidir. 
 
Bu vatandaşlarımız, yok sayılamazlar. 
 
TBMM çatısı altında bulunduğu için de meşru bir partidir. 
 
Anayasa Mahkemesinin (AYM) HDP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ile ilgili verdiği karar da ortadadır.
 
İsteyenler istediği kadar “Biz bu kararı tanımıyoruz.” desinler. Zaten “Kendi AYM’mizi ve kararlarını tanımıyoruz.” sözlerimiz yüzünden de dünyanın gözünden her geçen gün bir parça düşmekteyiz. 
 
Millet İttifakı, AKP’nin iğneli dilinden dolayı HDP ile bir türlü yan yana gelemiyor, Türk milletinin ortak menfaatleri için belli konularda bir türlü uzlaşamıyor. 
 
AKP’nin de istediği bu oyunu bozamadıkları gibi kararsızların oyundan ve Erdoğan’ın dilinden korkuyor. 
 
MİLLET İTTİFAKI’NIN ANLAMSIZ KORKUSU
 
Millet İttifakı’nın bu anlamsız korkusu devam ederse HDP, sırf ileride yargılanmaktan korkan AKP ile dolaylı iş birliği yaparak ondan kendisi için de büyük sorunlar oluşturabilecek öngörülmez tavizler elde edebilir. Böylece Türkiye, tam bir çıkmazın ve de parçalanmanın girdabına düşer diye pek çok vatandaşımız gibi ben de endişe duyuyorum. 
 
AKP’nin HDP ile yapacağı iş birliğinde, Millet İttifakı’nı oluşturan CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi “AKP teröristlerle iş birliği yapıyor.” diyecek siyasi karaktere sahip değildir. Millet İttifakı’nın bunu dediğini düşünsek bile AKP seçmeni, sadece havuz medyasını izlediği için bu sözlerden haberi olmayacak ve bu sözleri hiç duymayacak. 
 
İşte AKP kurmayları da bunu çok iyi bilmektedir.
 
SON ŞANS
 
Bu nedenle Millet İttifakı, ülkenin bütünlüğünün korunması ve yoksullaştırılmış halkımızın geleceği, kurtuluşu ve selameti için ulaşacağı aydınlığa varması için ilk genel seçimde, Türkiye’nin AKP’den kurtulması için yüce Türk milleti adına son şansını en akılcı şekilde kullanmalıdır. 
 
Bu nedenle her şey, Millet İttifakı’nın, geleceğimiz için tabanını ilkeli şekilde genişletip sağlamlaştırmasına, ortak akıl ile belirleyeceği bir aday ile önümüzdeki bir yıl içinde, Türkiye’nin varacağı dört yol ağzında, nereye dönüp sapacağına vereceği karara bağlıdır. 
 
Millet İttifakı, HDP ile yapacağı sağlam, ilkeli ve belli konulardaki iş birliği ile HDP’nin seçmenlerinin PKK’nın gölgesinde kalmasını engelleyebileceği gibi HDP için de bir güvence sağlamış olabilir. Bu durum, Türkiye’miz için de hayırlı olur, düşüncesindeyim.
 

 
1000
icon
Mert 21 Temmuz 2021 13:44

Bir müslüman olarak bu müslümanların haline gülüyorum. Zira öncelikle bir kere biz şu Hayır ve Şer dediğimiz şeyi anlamalıyız. İslam'a göre bizim hayır ve şer dediğimiz şeylerin bu nitelikleri insanın kullanışlarına bağlıdır. Yani dünyada mutlak hayır ve mutlak şer olan bir şey yoktur. Eşya, insanın kullanımına göre bu nitelikleri kazanır. Onun için Kuran şerri Allah'a değil, insana nispet eder. Eğer hayır ve şer Allah'tan onun muradıyla takdiriyle gerçekleşen şeyler olmuş olsa idi. Ya bu Allah ne kötü bir Allah'ki, Başımızı şöyle bir kaldırıp baktığımızda dünyada tüm islam ülkelerinde kan

0 0 Cevap Yaz
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat