TİTREŞİMİNİZİ YÜKSELTMENİN 12 YOLU

Pınar HOLT/YAZAR

19 Eylül 2021 19:50
A
a
Size de oluyor mu? Bilmiyorum ama ben bir ortama girdiğimde ya bazı kişilerle yakınlaşırken bazılarına daha mesafeli durmam gerektiğini söylüyor iç sesim ya da iç karartıcı ve şiddet içeren bir haber karşısında üzerimde bir ağırlık hissederken kedimin bana sokulup mırlaması karşısında içimde bir sıcaklık ve rahatlık hissediyorum. Vakit buldukça bu konu üzerinde araştırmalar ve okumalar yaptığımda bu hislerimin tek sebebinin yayılan titreşimle alakalı olduğunu keşfettim. Bizler yüksek bir seviyede titreştiğimiz zaman daha hafif, daha mutlu ve daha rahat hissederken düşük bir seviyede titreştiğimiz zaman daha ağır, daha huzursuz ve karmaşık hissediyoruz.
 
Kimya dersi okuyanlar her şeyin atomlardan oluştuğunu hatırlayacaktır. Bu atomlar, hareket hâlindedir ve atomların hızına bağlı olarak cisimler katı, sıvı veya gaz hâlinde görünür. Maddenin gerçekliğini titreşim olarak deneyimledikçe zihnin gerçekliğini de bilinç, algı, duyum ve tepki olarak deneyimlemeye başlarız. Doğada her şey farklı frekanslarda titreşir: Hayvanlar, bitkiler, taş, toprak, insanlar, sesler hatta düşünceler, duygular. “Hayattaki her şey titreşimdir." demiş Albert Einstein. Her şey titreşir, hayat titreşimdir.
Her birimizin kendi titreşimleri var ve kendi hızımızda titreşiyoruz fakat titreşimler yaşadığımız deneyimlerimize de bağlı olarak kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Hangi frekansta titreşirsek benzer frekansları kendimize çekeriz. Bu ne demek? Stresli veya rahatsız olduğumuz zamanlarda vücudumuz artık doğru ses dalgası üretemez. Bu durum, kendimizi ruhsal olarak iyi hissetmemizden tutun da hayat kalitemize hatta sağlık problemlerine kadar gidecek bir sürece sokar bizleri.
 
DÜNYA NASIL TİTREŞİYOR?
 
Haydi! Şimdi kapa gözlerini ve kendini dinle. Şu an nasıl titreşiyorsun? Dünya nasıl titreşiyor? Eğer düşük frekansta titreştiğinizi düşünüyorsanız sizinle titreşiminizi yükseltmeye yardımcı olacak yollar paylaşacağım:
 
1-) Şükredebilmek: Şükretmek titreşimimizi artırmanın en hızlı yollarından biridir. Düşük enerjili bir duygu yaşadığınızı hissettiğinizde hemen aklınıza şükredecek bir şeyler getirin ya da her gün üç tane şükredecek bir şey bulun ve onu yazmayı alışkanlık hâline getirin.
 
2-) Aşkı hissetmek: Aşk, yaşamın en yüksek titreşen hâllerinden biridir. Sevdiğiniz birini hatırlayın. Bu eşiniz olabilir, anneniz ve babanız olabilir, çocuğunuz olabilir, baktığınız başka bir canlı olabilir ya da yaratıcı olabilir. Bu sizde bir rahatlama, hafiflik ve mutluluk hissettirecektir. İşte tam da o noktada enerjiniz yükselmeye başlayacak!
 
3-) Cömert olmak: Sevgi, ilgi ya da maddi konularda cimri veya gözü aç olduğumuzda titreşimimiz azalır ve bu, bizi kötü hissettirir. Hayatımızda neyi çok istiyorsak o istediğimiz şeyi fazlasıyla birine ya da başka bir şeye gösterebiliriz. Kendinizi parasız mı hissediyorsunuz? O zaman bütçenize göre birilerine yardım edin. Yeterli zamanınızın olmadığını mı düşünüyorsunuz? O zaman iyi bir amaç için zaman ayırın. Yalnız mı hissediyorsunuz? Birilerine gülümseyin, ilgi gösterin.
 
4-) Meditasyon ve nefes çalışmaları yapmak: Meditasyon yapmak ve dikkatli bir şekilde nefes almak sinir sistemimizi sakinleştirir, ruh hâlimizi iyileştirir ve daha fazla huzur duygusu hissettirerek yüksek derecede titreşim yaymamıza yardımcı olur.
 
5-) Bağışlayabilmek: Abraham Hicks'in duygusal rehberlik ölçeğine göre suçlama, düşük bir enerjidir. Ölçekte, 22 duygu sıralamasında suçlama 15. sırada bulunuyor. Affetmek için çalışırsanız kendinizi bir bovling topu gibi ağırlaştırabilecek bu düşük enerjiden kurtulursunuz ve titreşiminiz yükselir.
 
6-) Yüksek enerjili yemekler tüketmek: Tükettiğimiz her şey yaşam gücümüzün enerjisidir. Çok fazla ölü enerji yani et, kızarmış veya işlenmiş gıda tüketirsek titreşimimizi düşürürüz. Yerel ve organik meyve ve sebzeler tükettiğimizde vücudumuz bunları tam anlamıyla emer ve kendimizi daha hafif, canlı hissetmemize yardımcı olur.
 
7-) Alkol tüketmemek: Geçici olarak iyi hissettirse de alkol titreşimimizi azaltır. Uyuşmak yerine daha sağlıklı bir yaşam tarzını benimseyerek, vücudumuzdaki toksinlerden arınarak enerjimizi ve dolayısıyla titreşimimizi yükseltebiliriz.
 
8-) Olumlu düşünmek: Ne düşünürsek o, bizim geleceğimizi yaratır. Eğer karamsar, endişeli veya olumsuz düşünürsek muhtemelen düşündüğümüz şeylerin içinde buluruz kendimizi. Şükretmek hayatımıza nasıl daha fazlasını çekiyorsa sabırsızlık, kıskançlık ve değersizlik de öyle çeker. Dikkatimizi hangi düşüncelere verdiğimizin farkında olmalıyız çünkü olumlu ya da olumsuz bir düşüncenin, bir başka olumsuz düşünceyi çekmesi ve çekim yasasını harekete geçirmesi sadece 17 saniye içinde gerçekleşebilir. Negatif düşünceleri zihnimizden uzaklaştıralım ve pozitif düşüncelere odaklanmaya çalışalım.
 
9-) Eğlenceli müzik, televizyon programı, kitap ve filmleri tüketmek: Bizim enerjimizi yiyen değil, canlanmış hissettiren müzik, televizyon programı, kitap ve filmleri tüketmemiz titreşimimizi artırmaya yardımcı olur. Bir düşünelim: Sosyal medya bizi enerjik mi yoksa güvensiz mi hissettiriyor? Şiddet içerikli filmler, gerçekten ruh hâlimizi iyileştiriyor mu yoksa endişemize katkıda mı bulunuyor?’
 
10-) Çevrenizi güzelleştirebilmek: Evimizin ve çalışma ortamımızın güzelliği yaşam coşkumuzu yükseltir. Yaşadığımız ve çalıştığımız ortamlarda bizi sakinleştiren ve enerjimizi yükseltecek renkler kullanmamız, dağınıklığı azaltmamız enerjimizin yükselmesine yardımcı olur.
 
11-) Egzersiz yapmak: Açık havada egzersiz hem fiziksel sağlığınıza iyi gelecek hem doğa ile bağlantı kurmamıza vesile olacak ve titreşimimizi yükseltecektir.
 
12-) Yüksek titreşimli sosyal çevre edinmek: Son olarak bizi aşağı çekmek yerine bizi yukarı çıkaran insanlarla çevremizi kuşatalım. Kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlayacak, bize inanan ve tıpkı bizim gibi yüksek frekansta olan insanlarla zaman geçirelim. Frekansımız yükseldikçe bu çevremize de yansır. Dünyanın kolektif bilincini yükseltmeye katkıda bulunmanızın tek yolu budur.
 

 
1000
icon
Serkan Koç 8 Ekim 2021 11:57

Merhaba, alkol tüketmek mi yoksa tüketmemek mi, Yazıda anlayamadım...

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat