SICAK-SOĞUK

Korcan YİĞİT/YAZAR

16 Ağustos 2021 21:34
A
a
Eskiden bir oyun vardı: Bir şey saklanırdı, sen aramaya başlardın. Oyuncular, saklanan yere yaklaştıkça sıcak, uzaklaştıkça soğuk der, seni yönlendirirdi. Şimdi hâlâ oynanıyor mu? Bilmiyorum.
Keşke hepimize birer çip takılsa!
Bu çip, gereksiz insanlara yaklaştığımızda bize ikaz verse ne güzel olurdu dünya! Kimsenin saçmalıkları, kaprisleri, hasetlikleri ile uğraşmak zorunda kalmaz, kendi dünyamızda mutlu, mesut yaşardık.
Daha rahat olurdu yaşam. İnsanları tanımak, değerlendirip ölçmek denen süreci çip denetlediği için boşa zaman harcamadan doğru insanlarla direkt ortak paylaşımların tadına varırdık güven içinde. “Yalan mı söylüyor? Arkamızdan iş mi çeviriyor?” sorularına kafamız takılmazdı. Ticaret daha güvenli, evlilikler daha mutlu yürürdü. Cicimayı sonrası didişmeler olmazdı.
İyi birine mi yaklaştık, içimiz sıcacık olurdu, kanımız kaynardı. Anlardık ki bu insan bizim kafadan. Salak ve saçma birilerine mi denk geldik, yüreğimiz buz keserdi, hemen uzaklaşır, onu kendi lanet dünyasında bırakırdık.
Çip herkesin ruhunu bildiği için nabza göre şerbet verecek tabii. “Hacı hacıyı Mekke'de bulur.” misali herkes dengini bulurdu rahatça. Kimse kimseyi kendine uydurmak zahmetine girmez, kendine uyanla yan yana gelirdi, münakaşalar biterdi.
Şimdi diyeceksiniz ki iki iyi bir araya gelir, çok güzel! Peki, iki kötü birbirine yaklaştığında nasıl ikaz verecek bu çip? Açıklayayım: Normal koşullar altında, içinde daha az kötülük olan, daha beterine rastladığında çipin devreye girip ikaz vermesi ve “Bu adamdan uzak dur!” demesi gerekir. İçinde kötülük olan insanın kalbi zaten buz gibi olduğu için bu ikazı algılayamayacaktır çünkü ikisinin de ruhu bozuktur, ruhuna hitap edenin yanında da rahatsızlık hissetmez. O sebepledir ki onlar kendi kötülükleri içinde boğulur, zamanla da birbirlerini yer çünkü kötü kötüdür.
Demişler ya “Beterin de beteri var.”.  Dinsizin hakkından imansız gelir diye de bir başka deyim geliverdi aklıma yine.
KEŞKE HEPİMİZE BİRER ÇİP TAKILSA!
Keşke hepimize birer çip takılsa!
O zaman dolandırıcılar aç kalırdı. Hırsızlar meslek değiştirirdi. Hasetler çatlar, nankörler iyilik yüzü göremezdi. Yalancının mumu yatsıdan önce söner, dalkavuklar, yılışıklar, şakşakçılar hayatımıza giremezdi. Her şeyden önemlisi, canilerden kurtulurduk. Kadınlar ölmez, çocuklar istismar edilmezdi. Sapıklar, tecavüzcüler kimseye zarar veremezdi, gerçi onlara insan, hayvan fark etmiyor, önüne gelene ilişiyor.
Keşke hepimize birer çip takılsa!
Bir adım daha ileriye gideyim hatta biri tecavüze, tacize, cinayet işlemeye yeltendiğinde çip infilak etsin, kendisi gebersin, gitsin.
İnsanlık kurtulsun.
Pek de güzel olurdu!
Yalancı mıyım?

 
1000
icon
Hülya kaluncu 17 Ağustos 2021 17:03

Çokda süper olurdu ortalık temizlenirdi pisliklerden korcancım çok dogru Bi düşünce sana katılıyorum keşke olsa çipli dünya 🙏👍👍🙏💜💓💖

0 0 Cevap Yaz
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat