14 Şubat 2020 00:49
-A +A
EMINE ARSLAN

SEVGİLİYE HARFLER-1

EMINE ARSLAN ( Yazar )gazetehamburg.com

Sen severken, ben ise âşıktım sana ama arkana bakmadan çekip gittin.
Aşkımı yetim bıraktın, dağılmış kendimi senle toplayıp bir olmak istemiştim. Gel gör ki yerle yeksan bir vaziyette karanlık perdesi çekilmiş kaç gün olduğunu hatırlamadığım güneş ışığının girmediği odamda ellerim çenemde odanın kuytu bir köşesine sinmiş, üstüm başım dağılmış. Tarumar olmuş bir aşkın acısı ile duvarda eğri duran beraber Nazım Hikmet’in ölüm yıldönümü olan 3 Haziran akşamı Seferihisar Sığacık Kaleiçi’nde düzenlenen anma gecesinde beraber çektiğimiz fotoğrafa bakarken hala bana gülümsüyordun.
Ama artık yoktun sen sadece sevmişsin bense aşk’ ta kaldığım için ‘’ hiç olan ruhum’’ bu aşkın bedelini ödüyor. Boşluktayım düşüyorum herhangi bir yükseklikten değil çarpa- çarpa, kırıla-kırıla aşk acımla kendimden düşüyorum. 
Başlamıştı aşk tufanım. Sana gelirken kırılmış, incinmiş dağılmış ‘’ kalbim ve ruhumun ‘’ellerinden tutarak gelmiştim sana, sana karışmaya, sen de kaybolmaya, sana dönüşmeye, seni götürmek değildi gelişim kendimi sana bırakmaktı aslında. 
Sen sadece sevmişsin, sevmek ikame edilebilir yeri başkaları ile doldurula bilir. Sevdiğin için gidebildin, ben ise aşkta kaldığım için senden gidemiyorumdum. Aşk teslimiyettir, vazgeçmektir, yanmaktır hem de har ateşlerde yanmaktır. Ben teslim oldum aşka koşulsuz ve şartsız, aşkta yandım yandıkça harlandım harlandıkça tekrar aşkınla yandım külle döndüm ama asla aşktan dönmedim. Şairin dediği gibi artık mevsimsizim, kimsesizimiz, bi çareyim, naçar haldeyim, gel gelmesen de götür beni kendine değilse de vicdanına sevgili. Gitme deme şansını bile vermedin bana üzüleceğimi, incineceğimi, kendime küseceğimi, dağılacağımı, eksik kalacağımı, gözyaşlarımın tenim ’de kuruyacağını, hazan yaşayan yaprak gibi savrulacağımı düşünmeden gitmiştin. Bir açıklama bile yapmadın gittin tek gitmedin bendende bir parça götürdün sadece beni eksiltmedin aşkı da öldürmüştün bende. 
Bir kaç gün sonra kendi gerçeğimle yüzleşmiştim kalbimde ayak izlerin duracak; fırtınalar, rüzgârlar, yağmurlar yağacak bu ayak izlerinin üstüne ve zamanla yok olacaklar. Acılarımı tanımlıya biliyordum artık ve tanımladığım acılarımla güçleniyordum.                                   Hergününüz  14 Şubat  tadında  olsun,sevgiyle kalin mutlu kalın.

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

David

11:11 1 Mart 2020

Cok manali bir yazi..Okurken hislendim.Gecmisi birazda olsa hatirlatti..Askin ne kadar guzel ve kutsal oldugunu cok iyi sergilediniz..
1000

Emine arslan

00:47 17 Şubat 2020

Muhittin coban bey , sizin gibi tercübeli bir yazarsan metinlerim icin güzel kelimeler duymak mutive ediyor beni
1000

Emine arslan

19:07 15 Şubat 2020

Tsk ederim.sevgiyle kalin mutlu kalin
1000

Muhittin Coban

20:52 14 Şubat 2020

Güzel bir yazi kaleme almissiniz, eline saglik.
1000

Muhittin Coban

20:52 14 Şubat 2020

Güzel bir yazi kaleme almissiniz. Kaleminize saglik
1000
İlk Sayfa 1 2 Son Sayfa
Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı