SEVGİLERİ TÜKETTİK Mİ?

Sibel Bozkurt/YAZAR

13 Ocak 2022 00:12
A
a
Sevgi bence insanın hissedebileceği en ulvi duygudur. Karşılık beklemeden koşulsuz sevmek, her türlü fedakârlığı yapmaktır; güvendir, dostluktur, şefkattir, merhamettir. Sadakat ve güven, gerçek aşkın meyveleri gibidir ve birbirini tamamlar.  
Aslında her türlü duyguyu da içinde barındırır. Sevgi ve aşk, o kadar güçlüdür ki ayaklarınızı yerden keser ve hep sevdiğiniz insanla olma arzusu taşırsınız. Sevdiğiniz insanı mutlu etmek için devamlı çabalar durursunuz.
Aslında bunun adı aşktır. Aşkta o insana hayranlık duyarsınız, belli bir zaman sonra bu duygu geçer, yerini sevgi alır. Sevgi ise kalıcıdır, uzun ömürlüdür ve vazgeçilmezdir. Bunu nesilden nesle aktarılan halk hikâyelerinde de görebilirsiniz.
Leyla ile Mecnun, Kerem ile Aslı, Ferhat ile Şirin gibi aşkın gücünü gösteren örneklerle doludur. Bailey'in dediği gibi "Aşk dünyanın en tatlı mutluluğu ile en derin acısından yaratılmıştır." cümlesinin doğruluk payı çok yüksektir.   
SEVGİ ANLAYIŞLARI DEĞİŞİYOR
Bu örneklerin günümüzde hızla tüketilen sevginin karşısında dimdik durması ise manidardır hele iletişim teknolojisinin zirvede olduğu bu dönemde, sevgi anlayışlarının değişmesine de üzülerek tanıklık ediyoruz.
Birbirimizin hatalarını görmede çok acele davranarak sevgimizi tüketiyoruz. Bu sevgi tükenmişliği, bize bazen sevgi ve bakım gördüğümüz anları hatırlatıyor.
Eski aşkları özler hâle geldik. Eski aşklardaki emeği, sadakati ve en önemlisi de gerçek özlemi arar olduk.
Umarım, insanlar tüm bunlardan ders çıkarır. Gerçek aşk ve sevgi kazanır.

 
1000
icon
Sibel hanım ben 38 yıl 6 ay birlikte yaşadık iyi günlerimde kötü günlerde oldu ama biz hep sevdik 13 Ocak 2022 21:11

Bizim dönemimizde gelinlikle eve girer kefenle evden çıkar diye bizde öyle oldu 4 yıl hastalık çeki anma bizim sevgimiz bitmedi Allah herkese sabır versin

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat