SEVGİ İLE BÜYÜMEK

Gülten ABACI /YAZAR

19 Kasım 2022 22:07
A
a
Sevmek ne güzel bir kelimedir! Hepimiz sevmek, sevilmek ve takdir edilmek için var olmuşuz. Sevmek, dünyanın en tamamlayıcı unsurlarından biridir. Sevgi ile büyütülen insanlar her zaman bir adım önde olarak yaşar. 
Hayatta herkesin kendine göre bir düzeni ve kuralı vardır. Bu düzen içerisinde ailesi tarafından sevgi ile büyütülen çocuklar daima kendisini şanslı ya da farklı hisseder, özgüvenlidir, kendinden emindir, nerede, ne yapacağını bilir. Kimi çocuklar ise bunun tam aksine anne baba sevgisinden yoksun olarak büyütülür. Sonunda bu sevgisiz ve ilgisizlik yüzünden çocuklar hayatında büyük bedeller öder, birçok yanlış yapar.

İÇİMİZDE BESLEDİĞİMİZ SEVGİ TOHUMLARI

Hepimiz mutlaka yolda yürürken rastladığımız birtakım insanlar görürüz. Onlar, yol boyunca hep aynı yerde âdeta mesken tutmuş gibi durur, hiç yürümeden, hareket etmeden hep aynı yerde yaşamına devam eder çünkü, elinden tutan olmamıştır. Hayat sadece onları belirli bir mesafeye getirip orada bırakmıştır. Gelecekleri ve hayalleri yoktur. Bu yüzden sonuna kadar tek başına gidecek yolu ve keşfedecek cesareti de olmamıştır.
Çocuklukları sevgisizlik, üzüntü, öfke gibi duygular yaşayarak büyüyen kişiler yetişkinliğinde duyguları nasıl yansıtacağını bilemez. Oysa hayattaki en güzel şey sevgidir. Sevgi, insanların en çok ihtiyaç duyduğu şeylerin başında gelir.
İnsanca ve sevgi ile yaşamak denince insanları din, dil ırk ayrımı yapmadan sevmeli ve birbirimize saygı göstermeliyiz. Mutluluk ve refah içinde yaşamak ancak böyle olur. İnsanlara, hayvanlara, doğaya, bitkilere sevgiyle yaklaşmamız gerekir çünkü hepimiz kardeşiz ve kardeşçe yaşamaya ancak içimizde beslediğimiz sevgi tohumlarını çoğaltabilirsek başarabiliriz
1000
icon
Mustafa Kenan 20 Kasım 2022 12:31

Azda olsa içimizde dolaşan sevgi dolu ınsanların olması, iyi bir değer içermekte. Sevgi tohumlarını ekmek isteyenlerin iç yapısından kaynaklı old Uğu bilinmelidir. İçinde sevgi gücü olmadan bu kelimeleri bulup toplumun önüne koyabilme yeteneği olamazdı. Güzel bir hizmet, kutluyor başarılar diliyorum.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat