Abdulkadir Inaltekin

SAYIN CUMHURBAŞKANI’NA AÇIK MEKTUP

Abdulkadir Inaltekin ( Yazar )gazetehamburg.com

7 Kasım 2020 20:52
A
a
Sayın Cumhurbaşkanım,
 
Kardeşimin imzası ile “CİMER” üzerinden 10.09.2020 tarihli ve 2004037030 sayılı şikâyet başvurumuzun sonuçsuz kalması üzerine konuyu, “açık mektup” olarak yüksek makamınıza arz etme durumu hasıl olmuştur. 85 yaşındaki felçli ve KOAH hastası annemin tedavi sürecinde, skandal sayılacak bir sağlık hizmeti uygulaması yaşadık. Annem, önce Özel Aksaray Hastanesi’nde, sonra Özel İnova Hastanesi Aksaray’da tedavi gördü. Ancak, İnova Hastanesi 04.09.2020 tarihinde, annemi Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk etti.
5 günlük tedavinin ardından 09.09.2020 tarihinde hastamız taburcu edildi. Yaşlılık ve sağlık sebebiyle annemin hasta nakil aracı ile 75 kilometre uzaklıktaki Şereflikoçhisar ilçesine nakli gerekiyordu. Görevliler, hastamızı yatakla hastane bahçesine çıkarttılar ve “Araç gelecek, bekleyin.” dediler. İki saatlik beklemeden sonra annemin nakli için Aksaray İl Özel İdaresi’ne ait inşaat malzemeleri ile odun ve kömür taşımada kullanılan kamyonet geldi.
Yaptığımız itiraz üzerine bize, “Kaymakamlık ve başhekimlikten özel yazı getirirseniz hasta nakil aracını tahsis ederiz.” denildi. Ancak söz konusu özel yazı bize verilmedi ve annemi özel araçla memleketimize nakletmek zorunda kaldık.
Bize “Hazırda hasta nakil aracımız yok, başınızın çaresine bakın.” denilseydi bu, çok daha ahlaki ve anlaşılabilir bir davranış olurdu. 85 yaşındaki hastanın nakli için kamyonet getirmek insan izzeti nefsini hiçe sayan bir davranış biçimidir!
Türkiye’nin gerçeklerinin, görünenin ötesinde başka dünyalardan oluştuğunu görmek gerekir.
 
AKP KADİM TARİHİN KÖKLERİNE BAĞLI BİR PARTİDİR
 
Sayın Cumhurbaşkanım,
 
47 yıldır MSP, RP, FP ve MHP tabanından gelen, vaktiyle İstanbul İl Başkanı ve İBB Başkanı olduğunuz dönemlerde Berlin’de, sizinle aynı programın katılımcısı olmuş gurbetçi bir vatandaşım. Kitle iletişim araçlarının neredeyse yok denilecek kadar sınırlı oluğu yıllarda, milli ve manevi davaya gönül vermiş insanlar olarak başta Merhum Başbakanımız Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Hocamız olmak üzere partinin önde gelen isimlerini, Avrupa’da âdeta gölge gibi şehir şehir hatta ülke dışında canlı olarak takip ettik. Öyle ki, güvenlik sebebiyle yaşadığım şehirden taşınmak zorunda kaldım.
AKP kadim tarihin köklerine bağlı, Hz. Muhammed (SAV)’i rehber edinmiş, Hz. Ömer’in (r.a.) adalet çizgisinde giden bir partidir ve son 100 yılın ümidi olarak Türkiye’nin yönetimine talip olmuştur. Partilerin en büyük hedefi tek başına iktidar olmaktır. Zira koalisyon hükümetleriyle partiler kendi programlarını tam olarak uygulayamazlar. Bu gerçeğin bilincinde olan milletimiz AKP’yi, beş defa parlamenter sistem, bir defa başkanlık sistemi ve yerel yönetimler de dâhil olmak üzere tam 6 defa ezici çoğunlukla tek başına iktidara getirmiştir.
Her ne kadar AKP iktidarı, 19 yıllık sayılsa da gerçekte 1973 genel seçimleri sonucu kurulan CHP/MSP koalisyon hükümeti ile başlayan hükümet ortaklığı ve 1990’lı yıllarda hem hükümet ortağı, hem yerel yönetimlerle devam eden yarım asırlık bir geçmişe sahiptir. Binaenaleyh sizin İBB Başkanı seçilmeniz de o döneme tesadüf etmektedir.
1994’ten itibaren Türkiye’nin siyasi tarihini değiştiren RP ve onun devamı olan AKP, milletimizin büyük desteğini arkasına almış, merkezi ve mahalli idarelerle birlikte 19 yıl tek başına iktidarda kalmıştır.
 
ABD SEÇİMİNİN ETKİSİ
 
Sayın Cumhurbaşkanım,
ABD başkanlık seçimi bizi o derece etkiledi ki İzmir depremi, Türkiye’nin kendi iç meseleleri ve Karabağ Savaşı gündemden düştü. Ulusal kanallarımız 7/24 canlı yayınlarla ABD seçimini takip ediyor.
 
AVRUPA’DAKİ 4. NESİL DEĞERLERİNİ KAYBEDİYOR
 
Sayın Cumhurbaşkanım,
Avrupa’daki 4. nesil adım adım asimilasyona yürüyor; ana dilini, dilin temsil ettiği dini ve milli değerlerini kaybediyor. Bu konuda bakanlıklar ve üst düzey kurumlarla yaptığım görüşmeler sonuçsuz kalmıştır. “70 sente muhtaç olduğumuz” yıllarda, gurbetçiler Türkiye’nin can simidi olmuştur.
 
BÜYÜK TÜRKİYE BEKLENTİSİ
 
Sayın Cumhurbaşkanım,
Milletimiz, 21. yüzyılda hâlâ Batı’nın iktisadi, siyasi, teknik ve kültürel yörüngesinde hareket eden Türkiye görmek istemiyor.
Millet, tarihi köklerine bağlı, kendi merkez çek kuvveti olan Büyük Türkiye görmek istiyor.
 
Sayın Cumhurbaşkanım,
Milletimiz, 2023 genel seçimleri için büyük beklenti içindedir. 21. yüzyılda yeniden tarihin ufuklarından doğacak Büyük Türkiye için güçlü iradesini gösterecektir.
 

 
 
 
 
1000
icon
Yakup Civelek 8 Kasım 2020 08:01

Değerli Abdülkadir Beyefendi Öncelikle değerli Annenize geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin diyorum. yırca tedavisi sırasında karşılaştığınız gayri insani ve gayri ahlaki durumdan dolayı, bir insan, bir müslüma ve bu değerli ülkenin bir ferdi olarak çok üzüldüğümü söylemek isterim. Sizlere bu muameleyi yapan ilgilileri de şiddetle kınıyorum. Onları Cumhurbaşkanımızın biz milletimizin hizmetkarıyız sözünü yeniden hatırlatıyorum. Cumhurbaşkanımıza yazdığınız mektupta dile getirdiğiniz hususlara tamamıyla katılıyorum. Temenni ettiğiniz gibi birlik ve beraberlik içinde Milletimiz, 21. y

0 0 Cevap Yaz
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat