PEK ÇOK ŞEYE ŞAHİT OLDUM

Korcan YİĞİT/YAZAR

11 Ocak 2022 21:38
A
a
Merhaba, Sevgili Dostlar,
Zaman akıp gider an misali, yakalayabilene aşk olsun. Günün telaşı, koşuşturması içerisinde kayboluruz hayatta. Bazı şeyler dikkatimizden kaçar, üstünde pek durmayız. Kolay unuturuz. Sürekli karşılaştığımız olumsuz şeylere de beynimiz bağışıklık kazanmıştır artık. Bakar da görmeyiz. Görsek de izleriz tepkisiz.
Kısmet olur da zihni olgunluğa ulaşırsak eğer gün gibi ortada duran gerçekleri bir bir idrak etmeye başlarız. İşte ondan sonra yaşamak zül gelir insan olana!
Hayatta nelere şahit olduğuna şaşakalırsın. Kedileri boğazlayanı, köpeklerin ayaklarını keseni, tavuklara tecavüz edeni gördüm. İlk tecrübesini eşeklerde edinen, bununla övüneni de gördüm.
Çocuğunun gözleri önünde karısını bıçaklayanı, hapisten çıkınca hiç sebepsiz yere gencecik kızları öldüreni, namus diye gözü dönmüş şuursuzu gördüm. Uyuşturucu parası için anasını katledeni de gördüm. Ufacık bebelere cinsel istismarda bulunup kafasını taşla ezeni gördüm. Sonra arsızca kurbanının cenaze namazını kılan, evine taziyeye giden katilleri de gördüm.
Irkı, milliyeti, dini, mezhebi yüzünden katledilenleri, yerinden yurdundan sürülenleri gördüm. Ne yazık ki insanların bu katliamları Allah adına yaptıklarını da gördüm! Derisinin rengi, elmasları, madenleri için yüzyıllarca köle edilenleri gördüm. Yazık ki kölelerinin sayısı ile böbürlenenleri de gördüm!
TERAZİNİN DENGESİNİ ŞAŞIRANLARI GÖRDÜM
Sınav sorularını çalıp mertebe sahibi olanları gördüm. Elde ettiği güçle kendi gibi düşünmeyenlere eziyet edenleri gördüm. Adalet dağıtırken gözünü açanları, terazinin dengesini şaşıranları gördüm hatta bunların bir dönem el üstünde tutulup sonra yere çalındığını da gördüm.
En katıksızından nice sahtekârlar, nice düzenbazlar gördüm. Tek ayak üstünde kırk yalan uyduranları gördüm. Bu yalanın peşinde sürüklenen nice şuursuz kitle de gördüm.
ÇOK GÜZEL İNSANLAR DA GÖRDÜM
Tabii ki çok güzel insanlar da gördüm. Özü sözü bir, güvenilir, yüreğinin temizliği gözlerinden okunan, olmasa da yağdıran, lokmasını paylaşan gerçek insanlar gördüm.
Gururundan ihtiyaç belirtemeyen, yardım alırken utanan, harama el sürmeyen, erdemli, mahcup insanlar gördüm. Bunun yanında, pişkince oy isteyen, alay eder gibi “Vekilinizim.” diyen nice politikacıları da gördüm.
Milleti, ümmeti dualarında eksik olmayanları gördüm. Sadece kendi için değil, komşusu için isteyeni de gördüm. 
Vatanını satan, devletin malını peşkeş çeken, "Halkımın hizmetkârıyım." deyip hazineyi boşaltanları gördüm.
Hak için savaşan, düşmana boyun eğmeyen, kanının son damlasına kadar direnen, cesur, koskocaman yürekler de gördüm. Pek çok şeye şahit oldum.
Yaşadım, gördüm.
Yalancı mıyım?

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat