ÖZEL KUTSAL

Cezmi Ancil/YAZAR

17 Ekim 2021 17:38
A
a
Işığı hissetti damarlarında. Kanı kıpırdadı. Kıpır kıpır oldu. Bedenini bir sevinç kapladı. İlk kez tattı bu duyguyu. “Mutluluk ne güzelmiş!” dedi kendi kendine.
 
Işığa doğru uzanırken havayı soludu. Daha da tanıdı hayatı. Eksik bir yanı daha tamamlanıyordu havayla: hayatın kendisi. Hayat da ışık gibi onu bekliyordu. Onunla aralarındaki yaşam bağı sadece kendilerine aitti. Kollarını açtılar ona doğru. Küçücük bedenini hareket ettirdi ışığa ve hayata elini uzatabilmek için.
 
Küçücük dalları hareketlendi. Küçük gövdesi hayat doldu, hava ve ışıkla beraber. Güneşi gördü ilk kez. Ondaki hakkını aldı teşekkür ederek. Gülümsedi ona.
 
Değişik sesler duydu. Merak etti bir an. Duraksayıp dinledi. Çok değişik, uzak ve yakın sesler. Korkusunu yendi. Hayata doğru yürüdü. Daha da güçlü ve neşeli hissetti kendini. Sesler ona yol gösterdi. Kelimeler duydu ve ilk duyduklarını öğrenmeye çalıştı. Dalı, gövdesi canlandı. Rüzgâr esti ilk kez ona. Küçük dalı kımıldadı sanki. Ürperdi ama sevdi. Işığın koynuna sokuldu. Gülümsedi güneş ona. Hayatı ona sundu. Kelimelerle birlikte. Işıkla havayla birlikte.
 
Yağmuru gördü ilk kez. Yüzünü ona çevirdi. Yağdı doyasıya yağmur onun yüzünü okşarcasına. Doyasıya yanaklarından süzülüp, o küçük bedeninden aşağıya akıncaya kadar sevdi, okşadı onu. Hayatı tanıdıkça daha da sevindi. “Gülmek ne güzelmiş!” dedi kendi kendine. Yanından geçtiklerine baktı neşeyle. Hava ve su, ışık ve kelimeler onunla birlikte eşlik etti yol boyunca.
 
Yorulduğu oldu o güzel hayat yolculuğunda. Daha da tanıdı yaşamın zorluğunu. Güzelliğe sarıldı zorluklara karşı. Sert rüzgârlara dayandı hava ile su ile beraber. Sevdi hayatı. Kendi kutsalıymış meğer. Tek ve özel. Her canlının kendi kelimeleriyle birlikte.
 
Geceyi, gündüzü tanıdı. Her biri ayrı tat ve güzel. Yaşanılması gerek özel kutsalında. Tek ve ona ait.
 
Geceye de sarıldı, gündüze de. Rüzgâra da sarıldı, güneşe de. Tek ve özel olanıyla. Bir anını bile kaçırmak istemedi. Özel ve güzel olanla yaşam her anıyla hoştu onun için.
Kelimeleri çoğaldıkça daha güçlendi. Güçlendikçe daha sevindi, daha hoş oldu.
Sevmek gerektiğini anladı yaşatmak için hayatı. Işık ile su ile. Toprak ile kelimelerle birlikte.
Hepsi özel ve tek olan hayat.
 
Bir anını kaçırmadan.
Hak ve özel olan.
Payına ne düşmüşse.
Kelimelerle birlikte.
 

 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat