3 Ocak 2020 01:04
-A +A
Arzu DİNÇER

Merhaba Sevgili Okurlarım ve Merhaba Gazete Hamburg ailesi

Arzu DİNÇER ( Yazar ) gazetehamburg.com

Koskoca 365+2 gün geçti ve biz iyisiyle kötüsüyle yeni başlangıçları kucaklamak üzere yeni yıla kocaman bir adım atmış olduk.  Kaygılardan uzak hayatımıza anlam katacak güzellikleriyle tüketeceğimiz günlerimiz olsun.
Ne şans dileyeceğim ne de bereket tüm yüreğinizden geçenler, aklınızın köşesinde asılı kalanlar bir bir sizleri üzmeden gerçek olsun. Hoş yeni yıla girmeden yapılacaklar listeniz çoktan hazırlanmıştır bile ve ne için HAYIR diyecekleriniz.
“Hayır” kelimesi olumsuz olmakla birlikte insan hayatını özgürleştiren halkalardan biridir. Başkaları için değil kendiniz için kararlarınız olsun. Bakın tüm başkalar bir araya geldiğinde oluşan mutlu topluluğa o vakit. Zira görev algısı dışında kendi öz benliğine saygı duyarak gerçekleşecek her şey insanı mutlu kılar. Her birey kendisi ile barışık olursa da kimse kimseyi çekiştirmez ve saygıyla yaklaşır.
Ben merkeziyetçi olmak bencilliktir diye diye insanı kendinden bezdirdiler. İtiraz ediyorum Sayın okuyucu. “Ben” demekten asla vazgeçmeyin. Önce kendimize hayrımız dokunsun. Sorunlarımızı başkalarına anlatmak yerine kendi öz varlığımızla çözme yollarına gidelim. Kulağımıza küpe bir atasözü tam buraya cuk oturur; “El elin eşeğini türkü çağırarak arar”
Şimdiye kadar başkaları için çabalarken içinizdeki SİZİN yapmak isteyip de yapamadığı ne varsa onu gerçekleştirmek için tam da zamanı. İlla hayatınızı alt üst etmeniz gerekmiyor bunu yapmak için hoş Şems-i Tebrizi’nin dediği gibi bilemeyiz de altın üstten daha iyi olup olmadığını. Şems demişken en sevdiğim sözlerinden biri de; “Yolun ucunun nereye varacağını düşünmek beyhude bir çabadan ibarettir. Sen sadece atacağın ilk adımı düşünmekle yükümlüsün. Gerisi zaten kendiliğinden gelir.”
 
Yani sevgili okurlarım, Çerez kabındaki nohutu hep siz yemek zorunda değilsiniz unutmayın emi…
Sevgilerimle,

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Yazarlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı