2 Ekim 2019 23:25
-A +A
Remzi UYSAL

LÜBECK’İN; 2025 YILININ UYUM KAVRAMLARI’NI ÜÇ GÜN KONUŞUP, TASLAK OLARAK SAPTADIK!

Remzi UYSAL ( gazetehamburg.com)LÜBECK Belediye Saray’ında, yeni Belediye Başkanı Jan LINDENAU’nun davetiyle 
 
“2025 Yılı’nda  HANSAKENT LÜBECK’in Nasıl Olmasını İstersiniz?” 
 
konulu ,yabancı örgüt ve yabancılarla çalışan resmî Makam temsilcilerinin katıldığı,’ GÖÇ - YABANCILAR POLİTİKASI ‘ ile ilgili olarak, uyum kavramlarını  (Konsept), saptamaya ve
oluşturduğumuz değişik çalışma gruplarında sürdürdüğümüz çalışma ve tartışmalarla, Lübeck’in gelecekteki Uyum Kavramları ve “Yabancılar Politikasına , İyi Komşuluk İlişkilerinde, barış İçinde ve bir arada Yaşamak İçin, düşünce bazında katkılar sağlamaya çalıştık.
 
Kentimizin 2025 yılında nasıl olmasını istediğimiz Kavramlar üzerine çalıştığımız
üçüncü gün, 29 Eylül Pazar, benim de  içinde olup son katıldığımız  “Öğrenim ve Meslek” çalışma grubumuzda da teklif ve düşüncelerimizi, üzerine yazdığımız kağıtlarla tahtaya iğneledikten sonra, Saray’ın büyük borsa salonunda toplandık.
 
Bütün çalışma gruplarının,büyük hedefe götürecek düşünce ve teklifler, tahtalar üzerinde salon ortasında, tekrar gözden geçirilmesi için, gösterime sunuldu.
 
Her çalışma grubunun tahtasında, en beğenilen üç düşünce ve teklife, her gruba ait farklı renkteki noktalar yapıştırarak, her grubun en beğenilmiş  ilk 3 düşüncesi, yapıştırılan nokta sayısına göre belirlenmiş oldu.
 
3 gün süren kavramlar seminerimizi yöneten Hamburglu LAWAETZ Vakfı yöneticileri, seminere katılanlara, hazırlayacakları sonucu mail ile Kasım ayında, Nisan 2020 günlerinde de, Lübeck Belediye Meclisi’ne,  üstünde tekrar çalışmaları, komisyonlarda görüşmeler yapıp ve oylayıp hayata geçirmeleri için, bir kitapçık halinde sunacaklarını bildirdiler. 
 
TÜRGEM ile TAVAK Vakfı’nın İstanbul Kavacık’ın boğaz sırtlarında kurma çalışmalarını sürdürdüğü AVRUPA Üniversitesinin Avrupa Koordinasyonu ’nu temsilen katıldığım, yabancıların  eğitimden, konuta, sağlığa kadar değişik alanları kapsayan bu hafta sonu yaptığımız çalışmadan sonra, 2025 yılında, Hansa Kent LÜBECK’de sorunlarımız daha azalmış, kalan sorunlarımıza da  kolay çözümler bulabileceğimiz mutlu ve daha huzurlu günlere ulaşmamız dileklerimizle. 
 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Yazarlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı