20 May─▒s 2020 20:52
-A +A
Gülseren KAYA

Konu Fenerbahçe olunca ­č卭čĺÖ

Gülseren KAYA ( Yazar )gazetehamburg.com

Bugün size gönlümün renkleri üzerine yazmak istedim. Benim gönlümdeki renkler SARI LAC─░VERT ­č卭čĺÖ

Ankara Tuzluçay─▒r da ba┼člad─▒ benim Fenerbahçe sevdam, daha 7-8 ya┼člar─▒nda. 

Amcam─▒n 5 numaral─▒ cad─▒s─▒yd─▒m, o’da benim tan─▒d─▒─č─▒m en büyük Fenerbahçe taraftar─▒yd─▒. Hal böyle olunca tabiiki bende  do─čal olarak sar─▒-lacivert sevdal─▒lar─▒na kat─▒ld─▒m. 

Hat─▒rl─▒yorum o zamanlar s─▒k─▒ taraftarl─▒klar vard─▒, maçlar çok heyecanl─▒ geçiyordu. Gazetelerde Fenerbahçe’nin haberlerini okumaya çal─▒┼č─▒rd─▒m küçük bir taraftar olarak. 

Ben o zamandan bu zamana kadar tak─▒m─▒ma ve gönlümdeki renklere küçük bir çocu─čun masumiyetiyle sad─▒k kald─▒m. 

Fanatik kesinlikle de─čilim, ancak Fenerbahçe için spor klübünün yan─▒s─▒ra bir sivil toplum kurulu┼ču diyebilirim. Sosyal projelerde Fenerbahçe ayr─▒cal─▒kl─▒ ve duyarl─▒ diyebilirim. Benimde sosyal yan─▒m a─č─▒r bast─▒─č─▒ için belki Fenerbahçeyi kendime daha yak─▒n buldum. 

Gözlemledi─čim kadar─▒yla Ali Koç güzel ┼čeyler yap─▒yor, en son korona epidemisinde otellerinin kap─▒lar─▒n─▒ sa─čl─▒k çal─▒┼čanlar─▒na açt─▒ ve 170 hastaneye çama┼č─▒r ve kurutma makinesi, f─▒r─▒n, çay, kahve makinesi ve tost makinesi gönderdi. 

Ayr─▒ca t─▒bbi malzeme ve solunum aletleri yard─▒m─▒nda bulundu. 

Türkiye’de korona virüs tedbirleri kapsam─▒nda salg─▒n─▒n önlenmesi ad─▒na 65 ya┼č üstü ki┼čilerin soka─ča ç─▒kmas─▒ yasaklanm─▒┼čt─▒. Bu karar─▒n ard─▒ndan Fenerbahçe Kulübü de harekete geçti. Sar─▒-lacivertli kulüp, 65 ya┼č üzeri üyelerine ve kombine kart sahiplerine "Fenerbahçe Ailesi Destek Kolisi" ad─▒ alt─▒nda g─▒da ve temizlik ürünlerinin yer ald─▒─č─▒ kolileri haz─▒rlad─▒ ve sahiplerine ula┼čt─▒rd─▒. 

Fenerbahçe’nin sosyal yan─▒ bununla kalm─▒yor ki.

Hamburgda her etkinlikte Fenerbahçe temsil ediliyor ve hemen hemen her yere ay─▒r─▒m yapmadan yönetim ve üyeler maddi manevi yard─▒m ediyorlar. 

F─▒rsat buldukça bende Fenerbahçenin etkinliklerine kat─▒lmaya çal─▒┼č─▒yorum. 

Fenerbahçe’nin kap─▒lar─▒ herkese aç─▒kt─▒r ve bu yüzden yap─▒lan yard─▒mlar her kesimden ve hiçbir ayr─▒m yap─▒lmadan ihtiyac─▒ olanlara ula┼čt─▒r─▒l─▒r. 

Bilinen, belkide hiç fark edilemeyen bütün zorluk ve sald─▒r─▒lara ra─čmen efendi bir duru┼č sergileyebilmek her babayi─čidin harc─▒ de─čildir. Fenerbahçeliler bana göre bu konuda alk─▒┼č─▒ hak ediyorlar, buna de─činmeden geçemeyece─čim. 

Hamburglu Fenerbahçelilerin be─čendi─čim ba┼čka bir yan─▒ da bütün bunlar─▒ reklams─▒z ve ç─▒kars─▒z yapmalar─▒. 

Konu Fenerbahçe olunca birde benim penceremden, farkl─▒ bir bak─▒┼č aç─▒s─▒yla bak─▒n istedim, neden Fenerbahçe diyorum anlatmak istedim. 

Fenerbahçe ligde ┼čampiyonlu─ču almasada benim nazar─▒mda böylesi güzel ┼čeylere imza atarak zaten gönüllerin ┼čampiyonlu─čunu hak etti.

Fenerbahçe taraftar─▒ olmak bir ayr─▒cal─▒kt─▒r. Gönlümün renkleri demi┼čtim, onlar hiç bir zaman de─či┼čmeyecek ­č卭čĺÖ

 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Belk─▒s Gökçen

08:02 21 May─▒s 2020

O kadar güzel Anlatm─▒┼č─▒nki kale dökmü┼čün Gülseren Kaya Arkada┼č─▒m ─░┼čte FB li olmak bu i┼čte Yüregine Sa─čl─▒k T┼čkkür ederiz
1000
Facebook Yorumlar─▒
Yazarlar
─░LG─░N─░Z─░ ÇEKEB─░L─░R
 

G├╝nl├╝k Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Y├╝kleniyor...
Anket

Duyurular
Ar┼čiv
2012 Softmedya tüm haklar─▒ sakl─▒d─▒r Softmedya Haber Scripti Yaz─▒l─▒m─▒