KIRGINSIN, BİLİYORUM!

Emel Demir/YAZAR

11 Mart 2022 23:14
A
a
Kırgınsın, biliyorum hatta yüreğin yangın yeri! 
Nefes alamayacakmışsın gibi geliyor.
Sanki ruhun, bedeninin içine dar. 
İnsan yaşamadığını hissedemezmiş ya.
İnan, hissediyorum! 
Yalnız değilsin!  
 
Şimdi derin bir nefes al ve dal acının içine! Derinden hisset! İşte tam o an kırıldığın yerdeki acında kendini bulacaksın! 
 
Hani felç geçiren birisine iğne batırılır ya. Acıyı hissederse umut vardır, demektir. İşte tam da yüreğinde acıyı hissettiğinde umudun var olacak! 
 
YA ÖLÜM YA ACIYLA YENİDEN VAR OLMAK
 
Sana bilindik bir hikâyeyi anımsatmak isterim. 
 
Kartallar yaklaşık 70 yaşına kadar yaşar ancak bu yaşa gelebilmesi için 40’lı yaşlarında zor bir karar vermesi gerekmektedir çünkü artık gagası kıvrılmaya, pençeleri sertleşmeye ve tüyleri kalınlaşmaya başlamıştır yani avlanması, uçması ve beslenmesi ortadan kalkmak üzeredir. Burada ya ölümü ya da acıyla yeniden var olmayı seçecektir. Yenilenme süreci için uygun bir yer bulduğunda önce sert kayalara vura vura gagasını kırar ve yeni gaganın çıkmasını bekler. Yeni çıkmış gagasıyla sertleşmiş pençelerini söker. Sonrasında yeni pençeleriyle sertleşmiş tüylerini yolar. Bu, beş ay gibi bir süre içinde gerçekleşir. En sonunda yeniden doğuş uçuşu yaparak masmavi gökyüzüne süzülür. 
 
Evet, bazen yaşadıkların içini acıtır ve seni bir karar alma durumuna getirir. Alacağın karar belki zor bir süreçtir ancak hayatını istediğin şekilde sürdürebilmen için bunu göze almana değer! 
 
Sen buna değersin!
 
 

 
1000
icon
ESEN 12 Mart 2022 14:33

Canım arkadaşım hayırlı olsun,yazına bayıldım,iyiki varsın dünya güzelim

0 1 Cevap Yaz
Emel Demir

Canım benim çok teşekkür ederim beğenmiş olmana sevindim 🥰

0 0
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat