8 Aralık 2019 01:11
-A +A
NUR TÜRK

KİM SUÇLU?

NUR TÜRK ( gazetehamburg)

Değerli okuyucularım, sizleri sevgi ile selamlıyorum. Her hafta sizlere yazacağım metini hazırlarken, kendime söz veriyorum umut dolu, neşeli huzurlu konular yazayım diye… Ama hafta içi yaşanan bir olay beni bu düşüncelerimden uzaklaştırıyor.
Yine bir kadın cinayeti yaşandı Ülkemde. Çok üzüldük, hayatının baharında katil, gözüne kestirdiği bu genç kızdan, kendi yaşayamadığı sevginin intikamını almak için öldürmüş. Ne çok nedenlerle kadınlar öldürülüyor. Nedenleri biliyoruz, peki neden tedavi etmiyoruz. Bunun Birçok sebebi var psikolojik, sosyolojik ve asıl nedeni siyasi… Ben bu saydığım sebeplerin uzmanı değilim, sadece gözlemlerim doğrultusunda yazıyorum. Bildiğim bir şey varsa, Kadın cinayetlerini ancak yine kadınlar engelleyebilir. Nasıl mı? Bir kadın ne kadar çok eğitimli ve aydın olursa ilk önce kendisine, sonra ailesine daha sonrada topluma iyi yetişmiş evlatlar yetiştirecektir. Lütfen çocuklarımızı kadını aşağılayan Arap kültürüyle yetiştirmeyelim.
Kadın savunmasızdır. Erkek karşısında değil, o erkeği yaratan sistem karşısında. Cinayetin çözümü suçluyu asmak değil, suçun sebebini ortadan kaldırmaktır. Ceren’i öldüren katilin dört sayfalık ifade yazısını okudum, Adam ceza evinden çıktığımda kaldığım yerden öldürmeye devam edeceğim diyor.
Katilin söylediklerine göre, üç yaşında yetimhaneye verilmiş, orada büyümüş. Küçücük bir çocukken kendisine bakmak ve şefkat göstermekle yükümlü yetimhane çalışanları tarafından gördüğü taciz, tecavüz ve işkenceler sonucunda hasta olan ve oradan çıktığında da normal bir yaşam kurmak için hiçbir şansı bulunmayan kayıp bir ruhun kendisinin acısına sırtını dönen toplumdan onu en can alıcı yerinden, çocuklarından ve kadınlarından vurarak intikam alma güdüsü geliştirmesi son derece doğal bir sonuçtur.
Hele ki kendisini tedavi edecek bir hastaneye yatırmak yerine yarı açık bir cezaevine kapatıp kolayca kaçırtarak, şeriatı toplumun kendisinin istemesini sağlamak için önü açılan vahşi cinayetler işlemesinden nemalanan korkunç bir zihniyetin yönettiği bir coğrafyada yaşıyorsa, O halde ona kin ve nefret kusup idam çığlıkları atmadan önce sormak gerekir.
Kim suçlu?
SEVGİYLE KALIN…

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Yazarlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı