KENDİ GÜCÜNÜZÜ VE BAŞARINIZI KUTLAYIN

Gülten ABACI/YAZAR

1 Eylül 2022 22:19
A
a

Yaşarken başarı elde etmek hepimizin arzusudur. Bu durum, kendimizle gurur duymamız, ruh sağlığımız, benliğimiz ve ve saygınlığımız açıdan bakımından çok önemlidir.  Başarının küçüğü, büyüğü olmaz. Gurur duymak, bir bakıma insanın kendini önemsemesi demektir. “Ben başarabiliyorum.” diyerek sevinebilmek, sevincini ortaya çıkarmak demektir. Bu yüzden kendimize gurur verici şeyler yapmaya müsaade ederek umudumuzu ve yaşama isteğimizi çoğaltabiliriz.
 
Başarılarımız, bize sevinç ve gurur getirir fakat bu duygular, genelde pozitif anlam taşımakla beraber ayrı şeyler ifade etmektedir. Her ne yaşarsak yaşayalım, her zaman yaşadığımız zorluklarla mücadelemizle gurur duyalım çünkü bu, her türlü şartta kalbimizi tamir etmeyi ve onarmayı başardığımız anlamına gelir. 
 
NE OLUMSUZLUKLAR YAŞADIK
 
Yeri geldi ihanete uğradık, dayak yedik, dolandırıldık, sevgisiz yaşadık, mutsuz olduk, sırtımızı sıvazlayacak, kendimizi takdir edecek bir el aradık, yanlış insanlar tanıdık, tecavüze uğradık, konfor alanımıza çıkamadık.
 
Tüm bu olumsuzlukları yaşamamıza rağmen ayağa kalktık, hareket ettik, durmadık, mücadele ettik ve sonunda hayat mücadelesinde kazanan taraf biz olduk. Bunlar, hayatımızın dönüm noktası ve başarımız oldu.
 
Kendini bulmak, iyi bir insan olarak yaşamak, duygularımızın esiri olmamak, düşüncelerimize sahip olmak ve kontrol etmek gibi birçok neden, kendimizle gurur duymamızı ve kendimizi kutlamamızı sağlar.
 
Bu yüzden kendimizi kutlamalıyız ve her zaman iyilik yaparak kendimizle gurur duymalıyız.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat