16 Ocak 2018 22:29
-A +A
Fevzi Aydoğdu Siyasi Danışman

Hollanda Mafya ile mücadele de ilginç yöntem

Fevzi Aydoğdu Siyasi Danışman /gazetehamburg

Hollanda’da Rotterdam Emniyet Teşkilatının Müdürü Frank Paauw çok konuşulacak bir uygulamaya başlayacağını duyurdu Emniyet müdürü Frank sokaklarda pahalı giyim, saat ve ayakkabı gibi eşyalar kullanan kişilerin takibe alınacağını ve kaynağının açıklanamadığı takdirde eşyalara el konulacağını söyleyince hemen aklıma geldi Türkiye'de böyle bir uygulama yapılsa ,Emniyet müdürü Frank Özellikle bu uygulamada gençlerin dikkate alınacağını şüpheli kişilerin Pahalı eşyaları nasıl temin ettiklerini ispatlayamadıkları takdirde sokak ortasında üzerlerinde bulunan tüm elbise ve eşyalara el konulacağını ve soruşturma başlatılacağını açıkladı.
Emniyet müdürü Frank Polislerin, pahalı ayakkabı, lüks saatleri, marka elbise ve çantaları belirleyebilmeleri için özel bir de ekibin bu konuda eğitim alacakları ve bu eğitimin ardından uygulamanın hayata geçirileceği bilgisi veridi.
Açıklamasında gençler (1800 ) euroluk değerinde mont giyiniyorlar, gelirleri olmadığı halde böyle pahalı bir montu nasıl temin ettiklerini anlayamıyoruz. Daha önce Rolex markası saat kullanan gençlerin saatlerine el koyduk ancak bugüne kadar pahalı giyimlere müdahele etmedik ! Bazen karşılaştığımız durumlarda borcu olan gençlerin aynı zamanda (1500 ) euro nun üzerinde değerli eşyalar kullanması dikkatimizi çekiyor. Bu nedenle yeni uygulama ile bunun önüne geçmek için el koymamızın önemini anlıyoruz ifadelerini kullanan Emniyet müdürü Frank bu uygulamayla Mafya kara para uyuşturucu ticaretine dikkak çekti
Dünyanın bir çok ülkesinde bu uygulama ile yer altı dünyası, illegal kumar, uyuşturucu vergi kaçakçılığı gibi suçlarla daha etkili mücadele edeceği tahmin ediliyor bu uygulamayı Türkiye'de  olurmu dersiniz acaba Türkiye de  cesaret edecek bir politikacı çıkarmı ?


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 3 Oy (%15)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%85)

Duyurular
Arşiv