HER ŞEYİ YAPABİLME KUDRETİYLE HİÇBİR ŞEY YAPAMAMA ÇARESİZLİĞİ

Aysel EYÖVGE /YAZAR

8 Ocak 2023 22:32
A
a
Herkesin şahit olacağı üzere son günlerde, her şeyi yapabileceğini iddia eden ama her şeyi eksik yapan ya da hiç yapmayan bir insan türü türedi. Amaç, her probleme çözüm üretmek mi yoksa problem yaratmak mı? Takdir sizin.
Psikoloji bilimine göre her şeyi yapabildiğini iddia eden fakat ortaya hiçbir şey çıkarmayan insan en tehlikeli karakterlerden biri. Bu tür insanlar, iletişime geçtiğinizde söylediğiniz her şeye “Evet, tamam, olur, yapabilirim.” der fakat hiçbir şey yapmaz. Aslında yapmak da istemez. En tehlikeli grup işte tam olarak budur.
Kimileri ise ortaya bir şey koyamadığı hâlde hayatta azmiyle var olanı, başaranı kıskanmaya ömrünü adar hatta kıskanmaktan kendini alamadığı gibi başarılar elde edeni, kadın ya da erkek fark etmeksizin aşağı çekmeyi sağlayacak her şeyi yapar.
En acısı da şu ki bu tür insanlar, başkalarının hayatlarını bir ömür boyu yaşayarak kendi olmayı beceremez, kendi olmaya vakit bile bulamaz karşıdakini sürekli eleştirmekten.

İTİMAT EDİLMEK

Şunu belirtmek istiyorum: İnsanlar, karakteriyle var olur, karakter, insanın üzerine giydiği en güzel, en şık giysidir ve prensip sahibi olmanın ana koşuludur. İnsan, her şeyden biraz bilmeli fakat bildiği kadar konuşmalı, verdiği sözleri yerine getirmeli. Bu satırları siz değerli okurlarla paylaşırken aklıma bir söz geldi. George MacDonald ''İtimat edilmek, sevilmekten daha büyük bir iltifattır.'' diyor.
Söyleyeceklerim bu kadar. Demem o ki dostlar, itimat edilmek istiyorsanız yapamayacağınız şeylere yaparım demeye, yapmak istemediğiniz şeyler için boş yere insanları oyalamaya derhal son verin. Sizi aşağı çeken insanların aslında kendi içerisinde savaş hâlinde olduğunu, içten içe kıskançlık duygusunu bastıramadığını unutmayın. Ayrıca her şeyi bilirim, yaparım, diyenden de uzak durun. Naçizane tavsiyemdir size.
                                                               

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat