HER ŞEYDE BİR HAYIR OLDUĞUNUN BİLİNCİNE VARMAK

Gülten ABACI/YAZAR

12 Kasım 2022 20:29
A
a

Genelde hepimizin gündelik yaşantısında, istediğimiz bir şey olmadığında çok kullandığımız ifadelerden birisi şudur: “Bunda da bir hayır vardır. Olmuyorsa zorlamayalım.” 
Çoğumuzun arzusu, isteği, umudu, hedefi ve hayali vardır. Bu hedeflere doğru ilerlemeye çalışıyoruz fakat bazı zamanlarda karşımıza beklenmedik olaylar çıkınca kendimizi o hedeften uzaklaşmış hissedip üzüntü yaşayabiliyoruz.
Hayat kimse için güllük gülistanlık değildir. Herkesin kendi çapında derdi, kederi, üzüntüsü, mutsuzluğu vardır. Dışarıda mutlu gördüğümüz insanların kendi dünyasında birtakım sorunları olabilir. Örneğin çok parası vardır ama sağlıklı ve mutlu değildir.

BİR SEBEBİ VAR

Herkesin kendine göre dengesi, kriteri çok farklıdır. Burada önemli olan her şeye sabır gösterip şükürler olsun diyerek sağlığımızı dengede tutmaktır. Her şeyin başı sağlıktır. Başımıza ne sıkıntı gelirse gelsin, ne olursa olsun olmuş olan, bizim hakkımızda en hayırlı olandır çünkü karşımıza çıkan hiçbir şeyi öylesine yaşamadık. Aldığımız her nefesin, bizi oluşturan her düşüncenin bir sebebi vardır. Düşüncelerimiz genişledikçe yaşadığımız hiçbir şeyin tesadüf olmadığını fark ederiz. Yaşadıklarımızın en iyisi ve en kötüsü bizim daha anlamlı ve güçlü olmamız için gereklidir.
Asıl önemli olan, yaşadıklarımıza nasıl tepki verebildiğimiz, onları nasıl algıladığımız, nasıl yaklaştığımız ve onlara karşı hangi davranışları gösterdiğimizdir.
Yaşadıklarımız ne olursa olsun iyisiyle ya da kötüsüyle bizim daha anlamlı ve güçlü olmamız için gerçekleşir. Olumsuz düşünmek yerine “Bunda da vardır bir hayır.” diyerek vereceğimiz tepkiler bizim mutlu olmamızı, pozitif ve güzel düşünmenizi sağlayacaktır.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat