HAYATIN ZORLUKLARINA KARŞI MÜCADELEMİZ

Gülten ABACI/YAZAR

19 Nisan 2022 20:15
A
a
Hepimiz yaşam mücadelesinde, misafir olarak geldiğimiz ve her şeyin tıpkı bir kelebeğin ömrü kadar ne uzun ne de kısa olan sadece andan ibaret olduğu bu hayatta, birer yolcu hâlinde yaşamaya çalışıyoruz. Ayakta kalmayı başarmak, inancımızı sürdürmek, insanlık ve sevgi yolunda iyi birer insan olmak, yaşadıklarımızdan ders alarak yolumuza devam etmek, başımıza gelen her türlü iyi ya da kötü olaylardan isyan etmeden teşekkür edebilmek bizim için en güzel erdemdir.
HAYAT ZORLUK VE MÜCADELEYLE DOLUDUR
Hayatımızla mücadele etmek, bize yaşamın sunduğu bir sınavdır. Hepimiz yaşamak ve ayakta kalabilmek için birtakım zorlukları aşmak için çaba harcıyoruz, emek veriyoruz çünkü emek olmadan hiçbir şeyin karşılığını hayatın bize sunmadığının bilincindeyiz. Hayat, hepimizin bildiği gibi zorluk ve mücadelelerle doludur.
Mücadelemizden vazgeçtiğimiz an, her şeyin bittiği andır. Peki, tüm bu zorluklarla nasıl baş edebiliriz? Kendimizi bilgilendirerek, okuyarak, içimizdeki ışığın farkına vararak, her ne olursa olsun her şeyle baş edecek gücün sadece bizim içimizde olduğuna inanarak her şeyin üstesinden gelebiliriz. Başarılı olmak istiyorsak mutlaka kendi gücümüze inanmamız ve sabrımızı göstermemiz gerekiyor. Aynı kış olmadan bahar olmadığını, zorluk çekmeden kolaylık yaşanmadığını, hangi karanlık geceden sonra sabahın olmadığını, şu anda yaşadığımız savaşların, salgın hastalıkların sonsuza kadar sürmeyeceğini, en büyük zorlukların dostumuz olacağını, tüm kazanılan savaşların tüm zorluklarla yapıldığını düşünürsek her şeyin üstesinden rahatlıkla gelebilecek güce sahip oluruz.
Bazen canımız yanıyor, sevdiklerimizi kaybediyoruz. Hayata küsüp kendimizle baş edemez hâle geliyoruz. Oysaki insan olmamızın en önemli değeri; yaşanılan tüm hatalarımızdan, tecrübelerimizden ders alarak gelişmek, ilerlemek ve vazgeçilmez temel besinimiz olan sevgimiz ile birlikte büyümemizdir.
KABUL EDELİM VE TEŞEKKÜR EDELİM
Unutmayalım ki hayat, bize hangi zorluklarla sınarsa bunlar bizim imtihanımız oluyor. Kabul edelim ve teşekkür edelim. “Bunda da vardır bir hayır.” diyelim çünkü bizi mutluluğa getiren ve doğru yolu bulmamızı sağlayan kişilik, karakterimizin oluşmasına neden olan tüm yaşadığımız zorluklardır.
Karanlıklarla mücadele etmeyenler aydınlıkları, zorluklarla mücadele etmeyenler kolaylıkları, tüm bunlarla mücadele etmeyenler ise mutluluğu bulamaz.
Ereğiniz, tüm yaşam boyunca mutlu ve başarılı olmaksa dileğim, dilediğinizin olmasıdır.

 
1000
icon
Selami Duman 20 Nisan 2022 11:44

Süper tebrik ederim gülten hanım maşallah başarılar dilerim selami duman

0 0 Cevap Yaz
Kamer Gezer 19 Nisan 2022 22:57

Kaleminize sağlık.insani yüreklerındiren yol gösteren harika bir yazı olmuş.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat