HAYATI SARMALAMAK

Özge ULUCADAĞ /YAZAR

6 Ocak 2023 21:28
A
a
Merhaba, gazetehamburg Okuyucuları!
Uzun bir aradan sonra sizinle tekrar buluşmak beni çok mutlu etti.
Dünyamız bir virüsün pençesindeyken üstüne bir de savaşın soğuk nefesini hissedince “İşte tüm insanlığın ortak bir derdi var!” diyorsunuz. Gözyaşının dinmediği dünyada yeni bir gün, herkes için yeniden doğmaya devam ediyor. Eğer bir düşünüz, hobiniz yoksa bu kaos içinde kaybolup gidiyorsunuz.
Gün, İzmir’de martların sesiyle doğuyor, yine martıların kanat çırpma sesleriyle batıyor. Bu kadarcık zaman diliminde, yaşadığın her ne ise o anlar, senin mutluluğun oluyor. Ne de olsa umudun olduğu yerlerde yaşamak, hayatı kucak dolusu papatyalarla sarmalamak gibidir. Umudunuz nerede yeşeriyorsa orası hayatınızdır. Hayatını korumak, kollamak, sevmek insan olabilmenin gerekliliğidir. Bu konuda ne kadar başarılı olduğumuz kişiye göre değişir ama ben bu hayatı her hâliyle seviyorum. Dünyanın hangi ülkesinde yaşıyorsanız yaşayın, kurduğunuz hayalleriniz yaşadığınız şehirle bütünleşmiş olsun. Bu, gurbet demek olsa bile.

MUTLULUK NEREDEYSE ORADA OLALIM

Çok uzaklarda yaşıyor olsak bile uzaklığı bir şekilde teknoloji sayesinde en az seviyeye indirmeyi başardık. Uzaklar yakın oldu. Önemli olan birbirimizin kalbinden, düşüncelerinden uzak olmayalım. Bu olunca kayboluşlar başlıyor. Yitirdiğimiz sevgilerin yerine yenisine başlamak bir ömür daha istiyor. Bizim çok uzun ömrümüz olmayabiliyor, telafisi mümkün olmayan pişmanlıklarımız oluyor. Bunlar birleşince mutsuzluklar hatta hastalıklar mutluluğun yerini alıyor. Onun için yaşarken birbirimizin değerini kıymetini bilelim, mutluluk neredeyse biz orada olalım.   
Ben sizi seviyorum ve yazılarımı bugünden itibaren sizin için yazacağım. Hayatla ilgili her konuda buluşmak dileğiyle.                                                                                                                                    
     

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat