HAYATI BAZEN SİL BAŞTAN BAŞLAMAK HEPİMİZE İYİ GELECEKTİR

Gülten ABACI/YAZAR

7 Temmuz 2022 23:13
A
a

Hepimizin mutlaka yaşadığımız hayatta, ne kadar çok uğraşırsak uğraşalım çok üzüldüğümüz hatta hayatımızın sonu olduğunu bile düşündüğümüz çok kötü anlarımız olmuştur. Örneğin kimimiz çok severek evlendik fakat sonunda anlaşamadık veya terk edildik, ayrıldık. Belki çalıştığımız iş yerimizde yapmak istediğimiz, planladığımız projelerimiz istediğimiz gibi olmadı, çok paralar kaybettik. Belki de iş yerinden kovulduk, yakınlarımızı kaybettik, sağlığımız bozuldu.
Bu gibi umutsuz durumlar da kendimizi hiçbir şeye yaramayan, bitmiş, tükenmiş, çaresiz hissedebildik ve yeri geldi içimizdeki umudumuzu hâlâ devam ettirebildik. Bu demek oluyor ki geçmiş geri gelebilecekmiş gibi yaşamaya devam ederek, kabuğundan sıyrılmadan hep aynı yerde aynı beklentiler ve umutlar içinde takılı kalmaya devam ettik.

YENİ ADIMLAR, YENİ BAŞLANGIÇLAR

Oysaki geçmiş geçmişte kaldı. Bizlerin yapacağı en güzel şey geçmişi saplantı hâline getirmeyip daha ileri gitmek için yeni bir hayata sil baştan başlamalıyız. İçinde bulunduğumuz şu anı ve mutluluğumuzu yaşamalı, keşke demeyi bir kenara bırakmalı, korkarak yaşamaktan veya üzülmekten vazgeçmeliyiz. Böylece atacağımız yeni adımlarımız, yapacağımız başlangıçlarımız bize yeni umutlar ve yeni kapılar açacaktır.
Hayat da bize yeni bir “Merhaba!” diyecektir.           
Sevgilerimle                   
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat