15 Eylül 2019 01:14
-A +A
Arzu DİNÇER

Gülümse hayata

Arzu DİNÇER ( gazetehamburg.com)

Uzun zaman geçti sizlerle buluşmayalı biliyorum. Ama bazen hayat “Dur ”der ve sizde onu dinlersiniz. Umarım sizlerin hayatında her şey kendi kontrolünüzde ve dilediğiniz gibi gidiyordur. Gitmiyorsa da enseyi hemen karartmak yok, zira bu satırları okuyabiliyorsanız yaşıyorsunuz demektir ki bu da sizin şanslı olduğunuz anlamı taşır. Ve siz de ona şans vermeyi mutlu olarak deneyebilirsiniz.
 
Sıcağı sıcağına bugün yaşadığım bir olayı sizlere aktarmak istiyorum. Ev için bir şeyler almak üzere bir markete uğradım. Malum cumartesi günü kalabalığı ve o kalabalığın içinde reyonlara ürünleri taşıyan çalışanlar vardı. İşlerini yaparken birbirlerine tatlı tatlı laf atıyorlardı ki içlerinden biri bir başkasını uyardı “Aman gülme öyle, biliyorsun” hafiften bir sessizlik ve benden uyaran kişiye bir soru “Ne güzel mutlu bir şekilde işini yapıyor dünyada mutlu çalışan şanslı insanlardan biri, niye uyardınız ki?” İşini yapmaya devam ederek yanıtladı “Hanımefendi müşteriler mutlu çalışanlardan rahatsız oluyorlarmış!!!” Tahmin edeceğiniz üzere ikimizin arasında tatlı bir muhabbet döndü. Ama ilk kısmını sizinle paylaşmak istedim. Zira insanların bu kadar yalnızlaştığı bu kadar içine kapanmaya aşık olduğu, bu kadar sosyal medyada durmadan kendi mutluluklarını yarıştırdığı bir dünya da gülmek şikayet konusu olsun, şaşılası bir durum. Ve acıtıcı. Acıdan ve hüzünden beslenmenin hayatı nasıl güzelleştirdiğini inanın anlamıyorum.
 
Gülünüz efendim, yüzünüze doğan güne, tepenizde uçan kuşa, karşıdan gelene, kapınızın önünü süpürene… eksilmezsiniz. Tam tersi ruhunuzu beslersiniz.
Bu seferki buluşmamızda minik bir ekleme yapmaya karar verdim yazılarıma; “Kulağa Küpe “E”ler”. Eee-eee dersem ya da siz öyle algılamak isterseniz masal olur, kulağa küpe mi? Acaba neymiş derseniz naçizane hayata dair hatırlatmalar olur. Kim bilir belki bir yerlerden sizinle sanki yüzünüze gülümseyip “Günaydın” demişim gibi bir etki bırakır kim bilir?
 
Bu arada sizlerinde  “E”li kulağımıza küpe olacak anlatılarınız olursa lütfen okur yorumlarında paylaşın ki yazılarımızın size ulaştığından emin olalım ve beraber hayata dair konuşuyor olalım.
 
Yeni yazımızda buluşuncaya kadar kendinize çok iyi bakın.
Sevgilerimle,

Kulağa Küpe “E”ler
 
 
 
Eh
 

Ağlarken dost olup, gülerken yok olanlara EH! Diyor;
Shakespeare’in “Geçmiş dert için yakınmak yeni dert edinmektir.” Sözünü hatırlatıyorum… Derdine ortak olacaklarınız hayatınızdan zaman ayırdığınıza değmeli ;)  Zira siz çöp kutusu değilsiniz!
 
Mey


Merhaba diyerek güne başlayıp, güne güzellik çalanlara MEY! Hatırlayın Nasrettin Hoca’yı… hangi fıkrayı mı? Hemen yazıyorum;
Kimi insanlar olmayacak hevesler peşinde koşup durur. Nasreddin Hoca böylelerine ders vermek istemiş bir gün. Elinde koca bir bakraç yoğurt mayasıyla gölün kenarına gelmiş. Başlamış kaşık, kaşık dökmeye :
- Ne yapıyorsun Hoca ? demişler.
- Göle yoğurt mayası çalıyorum, demiş kıs, kıs gülerek.
- Olur mu demişler, göl yoğurt mayası tutar mı hiç ? Hoca cevabı yapıştırmış tabii.
- Ya tutarsa…
 
Peh

 
PEH! Yoluna çıkan ego dağlarıyla çarpışabilen yüreklere!
Kitapları tüm dünya da satılan, filme çekilen yazar Stephen King’in ilk eseri olan ikonik gerilim “Carrie” 30 kez reddedilmiş ve King, sonunda pes edip çalışmasını çöpe atmış. Karısı metni çöpten çıkarıp King’i tekrar denemesi için cesaretlendirmiş ve şu an kendisi basılmış yüzlerce kitabı ve tüm zamanların en çok satan yazarı namına sahiptir.
 
Hey
 
 

Çerini çöpünü etrafa saçmakta cömert olanlara HEY!
Emanete ihanet ediyorsunuz! Şu an nefes alan bizsek yarın evladımız, torunumuz ve nefes almaya devam eden diğer canlıların bu çevre. Bu hoyratlığa bir son ver ve önce kendini, evini ve yaşadığın çevreyi koru, görmezden gelme! İlla bir atasözü olacaksa “Bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur!” u buraya bırakıyorum.
 
 
Heyttt

Her gün düzenli okumaya ekranlardan daha fazla zaman ayıran insanlara HEYTTT!
diyorum… Racon keser gibi gelmesin gayet olumlusundan alkış emojisini defalarcaymış gibi düşünün. Harikasınız ve harika örneklersiniz ve umut ediyorum 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı