GAZETEHAMBURG’DA YAZMAK

Gülseren KAYA/YAZAR

30 Kasım 2021 20:48
A
a
gazetehamburg, 24 Kasım 2009 yılında serüvenine başladı ve biz gazetehamburg ailesi olarak 12. yılımızın gururunu yaşıyoruz.
Ben de bu yazımda, gazetehamburg’daki serüvenim üzerine yazmak istedim. “Yazmak ciddi bir eylem ve yazarlık ise benim için çok yüce bir kavram.” diyerek başladım gazetehamburg’daki köşe yazılarımı yazmaya. Bu ciddi eylemime, 2020’nin Mayıs ayında giriştim, daha yolun çok başındayım. Yazma eylemime başlarken ilk yazılarımda, yaşanan olayların bende bıraktığı etkiyle o anki duygu ve düşüncelerimi kâğıda dökmeye çalıştım.
Zaman zaman yıllar öncesinden kendi yaşanmışlıklarımı, bazen de çocukluğumdan kalan masum anılarımı kaleme aldım.
Yazmak, bana özellikle pandemi döneminde güzel bir gelişme oldu.
Karantina döneminde yazmak, bana bunalım kuyusuna düşmeden aklıselim kalmamda en büyük yardımcım oldu. Yazarak hem heybemdeki anılarımı gözden geçirdim hem de yazılarım sayesinde insanlara seslenebilme imkânı buldum. Yazılarım okuyucularımla çok güzel bir iletişim kurmama sebep oldu. İşin en güzel tarafı da güzel yürekli insanlar tanıdım.
Bazen de ben onlardan feyzaldım. Onların sayesinde vizyonum daha renkli oldu, bakış açım daha da genişledi.
Yazılarım her yayımlandığında okuyanlardan hiç beklemediğim çok güzel dönüşümler oldu, ne mutlu bana!
Kimi yazılarıma yorumlarıyla destek oldu, kimi beni gördüğünde yazının onda hatırlattığı duyguyla sarıldı. Kimi telefonla kimi sosyal medya üzerinden bana ulaşarak duygu ve düşüncelerini ifade etti.
NE MUTLU BANA!
Ne mutlu bana ki hâlâ yazılarım yayımlandıkça güzel yorumlar, dönüşümler almaya devam ediyorum! Bu yola başlarken yazdıklarımın böyle ilgi görebileceğini düşünmek değil, hayal bile etmemiştim. Kimi yorumlarda yazdıklarımın okuyan kişilerin yüreklerinde, ruhlarında bir yerlerine dokunduğunun farkına varıyorum, onları daha iyi anlıyorum. Kimi yorumlarda da yaşadıklarımın sadece bana has olmadığını görüyorum. 
Yorumlar bana “Sen yalnız değilsin.” der gibi. Yaşadıklarımın benzerini başkalarının da yaşadıklarını anlatıyor sessizce.
Doğru şeyler yapmak güzel bir durum ama bunun size geri bildiriminde tasdiklenmesi bu güzelliği özellikle taçlandırıyor. Bu da yaptığım eylemin doğru olduğunu gösterirken beni de gururlandırıyor.
Öncelikle gazetehamburg’a bana da bir köşe verip yazılarımı yayımladığı için teşekkür ediyorum.
Okuyucularıma, bana gösterdiği ilgi ve gönderdiği ilham perilerinin yanı sıra, verdiği destek için çok teşekkür ederim.
YAZMAK CİDDİ BİR EYLEM
Amacım sadece yazılarım yayımlanması ve beğenilmesi değil.
Amacım, yazdıklarım çoğu zaman duygusal olsa da bugüne kadar yaşanmışlıklarımı, birikimlerimi ve gözlemleyebildiğim kadar olayları kalemim aracılığıyla okuyucularımla buluşturmak. Bir nevi iletişim kurabilmek.
Kendi çapımda ara sıra yazmaya devam edeceğim.
Okuyup geri bildirim verenlere ve vermeye devam edenlere şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.
Yazmak ciddi bir eylem.
Tekrar teşekkür ederim. 

 
1000
icon
Baki Sakar 1 Aralık 2021 00:20

Yazmanın insanın kendisinde ve toplumla ilişkisinde nelere kadir olduğunu çok güzel ifade etmişsin. Gerçekten de yazıların güzel, insanın empati diygusunu okşuyor ve aynaya bakmayı sağlıyor. Okuyucu yalnız olmadığını anlıyor. Nice güzel başarılı yazılara...Selam ve sevgiler.

0 2 Cevap Yaz
Gülseren Kaya

Yazmak bir eylem ve biz bu eylemin emekçileri olarak kalemimizle olaylara ayna tutmaya devam etmeliyiz. Teşekkür ederim ne mutlu bana 🙏

0 0
Kibariye 30 Kasım 2021 22:08

Tebrikler .. yazdıklarında bazen kendimi buldum çoğu kadının yaşadıklarını kaleme aldın bunun için seni tebrik ediyorum ve yazmaya devam et.

0 2 Cevap Yaz
Gülseren Kaya

Kadın sığınma evinde çalıştığım 12 yılın yazılarımda elbette büyük etkisi oluyor, ve ben özellikle yazılarımda kadınların sorunlarına ayna tutmaya devam edeceğim. Teşekkür ederim 🙏

0 0
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat